BAKIN ERDOGAN'A NEDEN SALDIRIYORLAR ..Hollandalı aşırı sağcı lider Wilders , R.T.Erdoğan İslâm bayrağını taşıyor ve bizim için tehlikelidir dedi .İZLEYİP PAYLAŞALIM

2722 izlenme17 Eylül 2016
Reklamlar
Hollandalı Türk Düşmanı Geert Wilders, Türkçe alt yazıyla seslendi: 

Bugün Türkiye’ye bir mesajım var, AB’yi unutun, asla Avrupalı olamazsınız....

Hollandalı aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders, Türk vatandaşlarına seslenerek, “Hükümetiniz, sizin bir gün AB üyesi olacağınıza inanmanızı sağlayarak sizi kandırıyor. Bunu unutun. Siz Avrupalı değilsiniz ve hiçbir zaman olamayacaksınız.” dedi. 

Wilders’in yayınladığı videoda Türkçe alt yazılar da yer aldı. Türkiye’yi ‘İslam devleti’ olarak nitelendiren ve böyle bir devletin Avrupa’nın parçası olamayacağını iddia eden Wilders, ‘özgürlük, demokrasi ve insan hakları’ gibi değerlerin de İslam dini ile uyumsuz olduğunu iddia etti.

VİZESİZ SEYAHATE DE KARŞI: TÜRKİYE, BİZDEN UZAK DUR

Türk vatandaşlarının Avrupa’ya vize almadan seyahat etmesini de istemediklerini söyleyen Geert Wilders, “Halk, bunu kabul eden Avrupa hükümetlerine oy vermeyerek onları görevden uzaklaştıracaktır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da ‘tehlikeli bir İslamcı’ diye nitelendiren aşırı sağcı siyasetçi, “Daha fazla değil, daha az İslam istiyoruz. Bu nedenle Türkiye, bizden uzak dur. Seni burada istemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hollanda’da yapılan anketlerde güç kazanmaya devam eden Geert Wilders’in ‘Özgürlükler’ partisi aşırı sağcı, göçmen ve İslam karşıtı söylemleriyle tanınıyor. Bugün bir seçim olsa partinin birinci sırada çıkabileceği belirtiliyor.

BAŞBAKAN RUTTE KINADI

Videoyu kınayan Hollanda Başbakanı Mark Rutte ise “Bizde ifade özgürlüğü var. Ama bir ülkenin tamamını ve bir halkın tamamını aşağılayan bu tür bir açıklama kesinlikle kabul edilemez ve sorunun çözümü için hiçbir şekilde katkı sağlamıyor.” dedi.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kıyas bile yapılamaz: 6 puanlık fark var! Tüm tepkilere rağmen İslam dinini canlı yayında açıkladı!. ERDOĞAN'DAN İSLAM ÜLKELERİNE SON ÇAĞRI! İŞTE TÜYLERİNİZİ DİKEN DİKEN EDECEK KONU Türkiye'nin ilk uydu merkezi kapılarını açtı