Ana Sayfa
28 Kasım 2017 ( 2808 izlenme )
Reklamlar

‘28 aşiret reisiyle gizlice buluştu’ iddiasına Gül cephesinden cevap

‘28 aşiret reisiyle gizlice buluştu’ iddiasına Gül cephesinden cevap

‘28 aşiret reisiyle gizlice buluştu’ iddiasına Gül cephesinden cevap

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki aşiret reisleriyle buluştuğu iddia edilmişti. Bu iddiaya yanıt geldi.


Aydınlık gazetesi yazarı İsmet Özçelik, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki aşiret reisleriyle buluştuğunu yazmış, 28 aşiret lideriyle gizlice görüştüğünü iddia etmişti.

Kanal D muhabiri Seçil Özer bu olayın perde arkasını araştırdı. Özer, Gül'ün yaklaşık bir ay önce eski Şanlıurfa Vekili Faruk Bayrak'ın daveti üzerine Şanlıurfa'ya gittiğini, akşam saatlerinde de bir yemeğe katıldığını söyledi. Yaklaşık 100 kişinin olduğu yemekte bazı aşiretlerin liderleri de yer aldı. Ama Gül'e yakın isimler bu geziye herhangi siyasi bir anlam yüklenmeyeceğini açıkladılar.

Gül'e yakın isimler şöyle konuştu: Herhangi bir aşiretin lideriyle özel, gizli bir toplantı yaptığımız doğru değil. Seyahate siyasi bir kılıf biçilmeye çalışılmamalı. Seyahatin böyle bir maksadı yoktu ama Gül'e Urfalıların yoğun bir ilgi vardı, bu ilgi yüzünden atağa geçti yorumları yapıldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İngiliz basınında Erdoğan rüzgarı, 'Yunan Cumhurbaşkanı şoka girdi' Bursa'da fabrikada patlama! Bölgedeki en büyük Kürt aşiretinden Türkiye'ye 'Afrin' desteği FETO KILIÇDAROĞLU'NA KIZDI VE BAKIN NELER SÖYLEDİ