Ana Sayfa
11 Şubat 2018 ( 625 izlenme )
Reklamlar

40 yıllık dev anlaşma

BAE ile Hindistan arasında petrol alanında anlaşma
AA

BAE ile Hindistan arasında petrol alanında bir anlaşma ve 4 mutabakat zaptı imzalandı. 9 Mart'tan itibaren yürürlüğe girecek anlaşmanın 40 yıl geçerli olacağı ifade edildi.
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile Hindistan arasında petrol alanında bir anlaşma ve 4 mutabakat zaptının imzalandığı bildirildi.

BAE resmi haber ajansı WAM'ın haberine göre, BAE ile Hindistan arasında petrol alanında bir anlaşma ve 4 mutabakat zaptı imzalandı.

BAE tarafından Abu Dabi Veliaht Prensi Muhammed bin Zayid Al Nahyan, Hindistan tarafından da Başbakan Narendra Modi, "tarihi" olarak nitelendirdikleri anlaşmaya imza attı.

Anlaşmaya göre, Hindistan'ın en büyük petrol arama şirketi Hindistan Ulusal Petrol ve Doğalgaz Şirketi (ONGC), 599 milyon dolarlık katkı payı karşılığında Abu Dabi Emirliği'ndeki Aşağı Zakkum Sahası'nda Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketine (ADNOC) ait olan petrol imtiyaz haklarından yüzde 10 pay alacak.

9 Mart'tan itibaren yürürlüğe girecek anlaşmanın 40 yıl geçerli olacağı ifade edildi.

Anlaşmayla varılan 4 mutabakat zaptıyla da iki ülke arasındaki ortaklıkların ve bazı alanlarda iş birliğinin güçlendirilmesinin hedeflendiği belirtildi. AA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SON DAKİKA !!! Suudi Arabistan'a füze saldırısı Muthis iddia ! Darbeden önce Gülen geldi ! SON DAKİKA .TÜRKİYE'DEN ÇOK SERT YANIT 'F-16 ve Özel Kuvvetler ile sınırda UFO kovalanmış'