Ana Sayfa
29 Ocak 2018 ( 1057 izlenme )
Reklamlar

AB'den ABD'ye tehdit

AB'den ABD'ye tehdit
AB Komisyonu Baş Sözcüsü Schinas, "İhracatımızın ABD'nin herhangi bir sınırlayıcı tedbirinden etkilenmesi durumunda AB, bu duruma hızlı ve uygun tepki göstermeye hazırdır." dedi.
AA Dünya Haberleri
AB'den ABD'ye tehdit
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Baş Sözcüsü Margaritis Schinas, Brüksel'deki AB Komisyonu binasında düzenlediği basın toplantısında, ABD Başkanı Donald Trump'ın AB'nin "çok adaletsiz" ticaret politikaları izlediği yönündeki eleştirilerine yanıt verdi.

Ticaret politikalarının "kazananı olmayan bir oyun" olmadığına dikkati çeken Schinas, AB'nin, ticaretin kazan-kazan şeklinde olabileceğine inandığını, ticaretin, açık ve adil olduğu gibi kurallara bağlı şekilde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

"AB TEPKİ GÖSTERMEYE HAZIR"

Schinas, "İhracatımızın ABD'nin herhangi bir sınırlayıcı tedbirinden etkilenmesi durumunda AB, bu duruma hızlı ve uygun tepki göstermeye hazırdır." ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Trump, hafta sonu bir İngiliz yayın kuruluşuna, "AB ile çok sorunum olmuştu ve bu ticari açıdan değerlendirildiğinde çok büyük bir durum haline dönüşebilir. Biz ürünlerimizi oraya sokamıyoruz. Bu çok ama çok zor. Buna rağmen onlar bize ürünlerini vergisiz veya çok az vergilerle gönderiyor. Bu durum çok adaletsiz." değerlendirmesinde bulunmuştu.Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

75 yıllık efsane satılıyor Yunan haber kanalı: " TÜRKİYE bizi kuşatıyor " İzleyin gurur duyacaksınız. 80’lik Nine Aşkı İçin Evden Kaçtı… Oğlu Kalp Krizi Geçirdi! Demirtaş Konuştu Baydemir Böyle Tercüme Etti