Ana Sayfa
24 Şubat 2018 ( 314 izlenme )
Reklamlar

AB'den Türkiye'ye şantaj! Engel olunca çıldırdılar


Brüksel'deki gayriresmi zirvenin ardından AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ve AB Konseyi Başkanı Tusk, Güney Kıbrıs ile olan gerginlik nedeniyle Mart ayında Türkiye ile yapılacak olan Varna toplantısının iptal edilebileceği şantajında bulundu.
AB'den Türkiye'ye şantaj! Engel olunca çıldırdılar
Rum yönetiminin Akdeniz'deki tek taraflı faaliyetlerine Türkiye'nin engel olması Avrupa Birliği'ni çıldırttı. Bugün Brüksel'de gerçekleştirilen gayri resmi zirvenin ardından yapılan açıklamalar, AB'nin çifte standart peşinde olduğunu gösterdi.

TUSK: TÜRKİYE BU ADIMLARINA HIZLA SON VERMELİ

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, zirvede Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) lideri Nikos Anastasiadis ve Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın kendisine Türkiye ile yaşanan gerginliklere ilişkin bilgi verdiğini belirterek, "AB liderleri adına GKRY ve Yunanistan ile dayanışma içinde olduğumuzu bildirmek istiyorum. Türkiye'ye ise bu adımlarına hızla bir son vermesi çağrısında bulunuyorum." diye konuştu.

ÇIKARLARINA DOKUNUNCA ŞANTAJ!

GKRY'nin BM kararları ve uluslararası hukuk çerçevesinde doğal kaynaklar arama ve çıkartma hakkına sahip olduğunu öne süren Tusk, "Türkiye'nin bu adımı 'iyi komşuluk' ve AB üyeleri ile ilişkileri normalleştirmesi sürecine aykırıdır. Türkiye ile iş birliği yapmaya hazırız ancak mart ayındaki AB zirvesinde, Türkiye ile 26 Mart'ta Varna toplantısının gerçekleştirilmesine yönelik koşulların uygun olup olmadığını değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Tam dünyaya göz dağı verecekken annesinden fırça yiyen Türk-) Karpuz Çekirdeklerini Ayıklayıp Kaynatın - Faydalarını Duyunca Şaşıracaksınız OPERASYONDA Kİ EN BÜYÜK ENGEL KALKIYOR Eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in 1993'teki konuşması sosyal medyada gündem oldu