Ana Sayfa
11 Mart 2019 ( 381 izlenme )
Reklamlar

AB VE ABD'YE ŞOK

Son dakika: Esad her şeye rağmen saldırdı
GAZETEVATAN.COM |  27 Şubat 2018 Salı

Esad rejimi, BMGK kararı ve Rusya'nın ateşkes ilanına karşın Doğu Guta'ya saldırdı. Dün, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Doğu Guta'da her gün 09.00-14.00 saatleri arasında saldırıların durması emrini vermiş, bu sabah uygulamanın başlatıldığı duyurulmuştu.

Son dakika: Esad her şeye rağmen saldırdı
Suriye'de, Birleşmiş Milletler'in haftasonu aldığı ateşkes kararı ve dün Rusya'nın Doğu Guta'da insani koridor açılması için her gün 09.00-14.00 saatleri arasında saldırıların durması emrini vermesine rağmen Esad rejimi yine saldırdı.

 
Rejim güçleri  10.30 sularında Doğu Guta'da Duma, Beyt Sava ve Merc bölgelerine topçu atışları düzenledi.
Çok sayıda yaralı ve bir can kaybının olduğu saldırılarda  ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
 
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı güçler BM'nin cumartesi akşamı aldığı ateşkes kararının sadece bir kaç saat sonrasında ateşkesi çiğnemişti. 
 
Pazartesi günü ise Doğu Guta'ya adeta bomba yağdı. Esad'ın ateşkesi hiçe sayan tavrı karşılığında Rusya Devlet Başkanı Putin, her gün saat  09.00-14.00 arasında bölgeye insani yardım ulaşması için ateşkes emri vermişti. Ancak Esad güçleri tekrar ateşkesi çiğnedi.
 
Son günlerde Doğu Guta'da can kaybının 500'ü bulduğu belirtiliyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Dünyanın en kalabalık Müslüman ülkesi: Erdoğan'la gurur duyuyoruz TSK'dan son dakika Afrin açıklaması Çin'den ABD'ye 'görülmemiş' gözdağı “Çocuğuma ben ne yaptım!”