Ana Sayfa
05 Şubat 2018 ( 2428 izlenme )
Reklamlar

ABD ASKERLERİNİ ÇEKİYOR

ABD Irak'tan geri çekiliyor
ABD askerleri Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğratılmasının ardından bölgeden çekilmeye başladı.

ABD Irak'tan geri çekiliyor
Terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ta bozguna uğratılmasının ardından ABD öncüğülündeki koalisyon güçlerine bağlı Amerikan askerleri ülkeden çekilmeye başladı.
 
Irak'ta ABD'ye askeri hizmet sağlayan şirketler tarafından yapılan açıklamaya göre askerler ülkeden ayrılırken bölgedeki silah ve ekipmanlar Afganistan'a transfer edildi. Şirketlerden alınan bilgiye göre geçen hafta çok sayıda Amerikan askeri ülkeyi terk etti.

 
Associated Press (AP) haber ajansına konuşan Iraklı yetkililer ise ABD askerlerinin ayrılma kararını doğruladı.  Yetkililer Irak ve ABD hükümetlerinin 3 yılı aşkın süredir  bölgede ABD askerlerinin ilk kez çekilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Ancak şu an için kaç askerin ülkeyi terk ettiği açıklanmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Basur için 9 Doğal Çare.. ÇOK SIK RASTLANILAN BİR HASTALIK Çavuşoğlu: Bu hiçbir zaman gerçekleşmeyecek! CHP'LİLER ARTIK UYANSIN DEDİ VE ŞOK GERÇEĞİ AÇIKLADI! SİLİNMEDEN PAYLAŞ KILIÇDAROĞLU'NA BUGÜNE KADAR VERİLMİŞ EN SERT CEVAP ! İZLEYİN ZATEN PAYLAŞACAKSIN!! HELAL OLSUN!!