Ana Sayfa
05 Şubat 2018 ( 2434 izlenme )
Reklamlar

ABD ASKERLERİNİ ÇEKİYOR

ABD Irak'tan geri çekiliyor
ABD askerleri Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın yenilgiye uğratılmasının ardından bölgeden çekilmeye başladı.

ABD Irak'tan geri çekiliyor
Terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ta bozguna uğratılmasının ardından ABD öncüğülündeki koalisyon güçlerine bağlı Amerikan askerleri ülkeden çekilmeye başladı.
 
Irak'ta ABD'ye askeri hizmet sağlayan şirketler tarafından yapılan açıklamaya göre askerler ülkeden ayrılırken bölgedeki silah ve ekipmanlar Afganistan'a transfer edildi. Şirketlerden alınan bilgiye göre geçen hafta çok sayıda Amerikan askeri ülkeyi terk etti.

 
Associated Press (AP) haber ajansına konuşan Iraklı yetkililer ise ABD askerlerinin ayrılma kararını doğruladı.  Yetkililer Irak ve ABD hükümetlerinin 3 yılı aşkın süredir  bölgede ABD askerlerinin ilk kez çekilmesi konusunda anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Ancak şu an için kaç askerin ülkeyi terk ettiği açıklanmadı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Pratik faydalı bir makale.. mandalina kabuklarının faydaları okunması ısrarla tavsiye edilir Neden Anıtkabir'desiniz? sorusuna Akşener'den skandal cevap SON DAKİKA .ASKERİ ARACIMIZ SELE KAPILDI .KAYIP ASKERLER VAR Esed rejimi ve PYD… Dün tehdit ediyorlardı bugün sus pus oldular!