Ana Sayfa
05 Ocak 2018 ( 1226 izlenme )
Reklamlar

ABD'den Rusya'ya şok tehdit!

ABD'den Rusya'ya şok tehdit! 'Ağır bedel öder'

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı, Rusya'nın İran rejimini desteklemeye devam etmesi durumunda "büyük bir bedel" ödeyeceğini söyledi.
ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı McMaster, Rusya'nın İran'da bir haftadır süren hükümet karşıtı protestoları desteklemesinin "bir bedeli olacağını" söyledi ve Rusya'yı "ülke genelinde büyük felaket yaratan İran yönetiminin tutumuyla"yüzleşmeye çağırdı. 

 

''RUSYA BUNA DEVAM EDERSE...''

ABD devleti tarafından yayın kolu Voice of America'da konuşan McMaster, İran ve Kuzey Kore'nin nükleer silah programlarının ABD ve Rusya'nın çıkarlarına ters düştüğünü söyledi. Rusya'nın Ukrayna üzerindeki askeri baskıları ve batıdaki seçimlere karıştığı iddialarının ABD ve Rusya'nın ilişkilerini bozmaya yönelik olduğunu belirten McMaster, "Rusya'nın son zamanlardaki eylemleri, ABD ve Avrupa devletlerinin çıkarlarına ters düşecek gibi görünüyor. İran'a yardım etmek Rusya'nın hangi notada işine yarayabilir? Rusya İran'ı desteklemeye devam ederse bu eylemin bedelini ödeyecek" dedi.

Geçen hafta İran'da yolsuzluk ve yüksek zamlar sebebiyle başlayan ve daha fazla insanın katılımıyla hükümet karşıtı eylemlere dönüşen protestolar halen devam ediyor. Şimdiye kadar en az 22 kişinin hayatını kaybettiği protestolar dünya genelinde İran yönetiminin eleştirilmesine yol açtı. 2015 yılında Rusya ve İran, ortak müttefikleri Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a destek olmak için bir araya gelerek ilişkilerini güçlendirmişti. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğan ve Erbakan'ın Önceden Planladığı FETÖ'yü Bitirme Projesi! 34 dakikalık ŞOK görüntü 100%Yerli Üretim Olan Seyyar köprûmüz Dosta güven düşmana korku için Gururla Beğen paylaş İŞTE PEYGAMBER EFENDİMİZ S.A.V. İN HABER VERDİĞİ O SAVAŞ