Ana Sayfa
09 Şubat 2018 ( 474 izlenme )
Reklamlar

ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise...

ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise...

ABD Hazine Bakanlığı bugün bazı kurum ve kişilere yaptırım uygulama kararı aldıklarını açıkladı. Yaptırım kararı alınan şirketler Filipinler, Somali ve Türkiye'de bulunuyor. Bakanlık, şirketlerin terör örgütü DEAŞ'a destek verdiğini iddia ediyor.


ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise...
ABD Hazine Bakanlığı, DEAŞ'a destek olduğu gerekçesiyle bazı şirket ve kişilere yaptırım uygulama kararı aldı. Yaptırım kararı alınan kişi ve kurumlar arasında Türkiye’den de bir kişi ve kuruluş bulunuyor.

Reuters'ın haberine göre; Bakanlığın yaptığı açıklamada Yunus Emre Sakarya ve sahibi olduğu Profesyoneller Elektronik’e yaptırım kararı alındı. Sakarya ve şirketinin DEAŞ için insansız hava aracı parçaları sağladığı gerekçesiyle yaptırım uygulandığı belirtildi.
 
Yapılan açıklamada, Filipinler’den Abdulpatta Escalon Ebubekir’in DEAŞ'a finansal ve malzeme desteği yaptığı ve Somali’de de Muhammed Mire Ali Yusuf ve şirketi Liibaan Trading ve Al Mutafaq Commercial Company’nin DEAŞ'a destek verdiği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Aft Ve Ağız Yarası İçin ‘Sumak’ Mucizesi! Dağda Yakalanan Hain Samsunluyum Deyince Askerimiz İnanamadı... Bakın Neler Oluyor... AB'den flaş çağrı! Ankara gündemi sallandı! Hepsi temizlenecek