Ana Sayfa
09 Şubat 2018 ( 472 izlenme )
Reklamlar

ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise...

ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise...

ABD Hazine Bakanlığı bugün bazı kurum ve kişilere yaptırım uygulama kararı aldıklarını açıkladı. Yaptırım kararı alınan şirketler Filipinler, Somali ve Türkiye'de bulunuyor. Bakanlık, şirketlerin terör örgütü DEAŞ'a destek verdiğini iddia ediyor.


ABD'den Türkiye'deki şirkete yaptırım kararı! Sebebi ise...
ABD Hazine Bakanlığı, DEAŞ'a destek olduğu gerekçesiyle bazı şirket ve kişilere yaptırım uygulama kararı aldı. Yaptırım kararı alınan kişi ve kurumlar arasında Türkiye’den de bir kişi ve kuruluş bulunuyor.

Reuters'ın haberine göre; Bakanlığın yaptığı açıklamada Yunus Emre Sakarya ve sahibi olduğu Profesyoneller Elektronik’e yaptırım kararı alındı. Sakarya ve şirketinin DEAŞ için insansız hava aracı parçaları sağladığı gerekçesiyle yaptırım uygulandığı belirtildi.
 
Yapılan açıklamada, Filipinler’den Abdulpatta Escalon Ebubekir’in DEAŞ'a finansal ve malzeme desteği yaptığı ve Somali’de de Muhammed Mire Ali Yusuf ve şirketi Liibaan Trading ve Al Mutafaq Commercial Company’nin DEAŞ'a destek verdiği belirtildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Son dakika . Ayıyı Ok ile Tehdit Eden Avcının Sonu kötü oldu Rusya'dan dengeleri değiştirecek hamle İthal değil yüzde yüz yerli .Film değil gerçek ve dünyada tek..Yerli üretim gerçek transformer: Letrons