Ana Sayfa
01 Mart 2018 ( 401 izlenme )
Reklamlar

ABD'li isim resmen açıkladı: Bir sonraki savaş...

ABD'li isim resmen açıkladı: Bir sonraki savaş...

Haaretz gazetesi, İsrailli yetkililerin ABD’li senatör Graham’a Lübnan Hizbullahı’yla savaş planını anlattığını duyurdu.


İsrail’in Haaretz gazetesi, ABD’li senatör Lindsey Graham’ın ülkeyi ziyaretiyle ilgili detayları bugün paylaştı. Habere göre, diğer ABD’li meclis üyeleriyle birlikte İsrail’e giden Graham, yetkililerin kendisine Lübnan Hizbullahıyla ilgili verdiği bilgiyi anlattı.

Graham, Lübnan yönetiminde çok kuvvetli olan örgütün İsrail’e füze fırlatmasıyla ilgili olarak ''Eğer bu tehdit devam ederse; yani havaalanını vurabilen füzeler yapmaya ve İsrail Devleti'ne zarar verirlerse, içeri girmek zorunda kalacaklarını şüpheye kuşku bırakmayacak şekilde söylediler. Bir sonraki savaş Güney Lübnan'da olacak'' dedi.

 

ABD'li senatör, İran destekli Hizbullah’ın Lübnan'da hassas silah fabrikası yaptığını duyuran Ocak tarihli rapora da atıfta bulundu. Tahran'ı hedef alarak, ''Uluslararası toplumu ve Trump'ı test ediyorlar'' diye konuştu.

Graham, İsrailli yetkililerin, İran’a ve desteklediği gruplara karşı, kendilerinden silah ve diplomatik destek istediğini de belirtti


Haber 7

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencisi Kılıçdaroğlunu sözleri ile adeta ezdi ve sonra da sorduğu soruyla Kemal Kılıçdaroğlu'nu şoka soktu. Balkonlarından Sesler Gelen Aile Gördükleri Manzara Karşısında Hemen Kameraya Sa YOK ARTIK - Yılanı avlarken av olan kartal. Davos 'ta Mehmet Şimşek rüzgarı