Ana Sayfa
20 Kasım 2017 ( 2905 izlenme )
Reklamlar

ABD, Türkiye için yıkıcı bir düşmana dönüşecek

ABD, Türkiye için yıkıcı bir düşmana dönüşecekBercan Tutar, Türkiye’nin Rusya ve İran ile yakınlaşmasının ABD’yi gerilettiğini ve çaresizliği artan ABD’nin gelecekte yıkıcı bir düşmana dönüşeceğini yazdı.

Sabah gazetesi yazarı Bercan Tutar, ”Rakka’daki kirli ittifaka Sülo tokadı” bugünkü köşe yazısında dün YPG/SDF sözcüsü Talal Sülo’nun teslim olmasıyla birlikte Türkiye’nin ABD’ye adeta bir tokat attığını belirtti. Tutar, ABD’nin Türkiye’nin bölgedeki ağrılığını göremediğini İran ve Rusya yapılan

ittifakın ise ABD’yi adeta çıldırttığını aktardı.
İşte Tutar’ın o yazısından bir bölüm;

”Türkiye’ye yönelik bütün fay hatlarının harekete geçirildiği bir süreçten geçiyoruz. Bu stratejinin en önemli ayaklarından biri de ABD, DEAŞ ve PKK/YPG arasında Rakka’da sergilenen terör ittifakıdır.

Bu kepaze tablonun hem zamanlaması hem ima ettiği mesaj, bir bakıma ABD’nin Türkiye’ye yönelik kuyruk acısının şiddetini de gösteriyor.Moskova ve Ankara arasındaki ittifakın pekişmesi Atlantik’i adeta çıldırtıyor (…)

(..) Rakka’daki DEAŞ- PKK dayanışmasıyla ülkemize gözdağı veren Pentagon, Afrin’e yönelik olası bir operasyonda YPG’yi koruyacağını açıkladı.

Bu tehdit aslında Türkiye’ye yönelik ABD’deki öfkeli bilinçaltının dışavurumudur.

Dolayısıyla bu tablo sayesinde biz de ABD’nin teröre karşı savaşta hiçbir zaman müttefikimiz olmadığını ve olamayacağını bütün çıplaklığıyla bir kez daha gördük.

Bir gerçek de Türkiye’ye karşı çaresizliği artan ABD yönetiminin gelecekte giderek mutantlaşacağı ve daha da yıkıcı bir düşmana dönüşeceğidir (…)

Irak’taki referandum kozunun bertaraf edilmesinden sonra ABD’nin elinde YPG dışında Türkiye’ye baskı uygulayacak bir kartı kalmadı artık. (…)

Türkiye’nin Rusya ve İran ile oluşturduğu birleşik cephe sahada ABD’yi geriletiyor. İşte son örnek, Rakka operasyonuna katılan YPG/SDF sözcüsü Talal Sülo’nun dün Türkiye’ye teslim olmasıydı.

Rakka’nın rövanşı diye de okunabilecek bu teslimat, Türkiye’nin Suriye’deki terör yapılanmalarını çözebilecek dinamiklere sahip olduğunun kanıtı.

Eğer bu strateji bir bütün olarak devreye sokulursa DEAŞ’tan sonra YPG’nin de diskalifiye edilmesiyle Suriye’de doğacak güç boşluğu, Türkiye’ye yakın aktörler tarafından doldurulabilir (…)

(…) Rusya ve İran’ın gördüğünü ABD bir türlü göremedi. Oysa ABD, Türkiye’nin bölgesel ağırlığının küresel çarpan etkisini yanlış hesaplamanın faturasını ağır biçimde ödeyecek.

Kanlı hesapların girdabında çırpınan ABD, bu nedenle kirli sona (dirty end) daha çok yaklaşıyor (…)”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

FLAŞ AFRİN HAREKETLİLİĞİ 75 Milyon çalışmış, 300 Aile yemiş. Türkiye'yi yıllarca soymuşlar. İşte Erdoğan bu soygun düzenini bozdu, MAMALARINI kesti. İşte bütün mesele bu ERDOĞAN ŞİMDİYE KADAR ESET İLE HİÇ BİLİNMEYEN KONUŞMASINI AÇIKLADI! İsrail'den FLAŞ 1915 olayları açıklaması