Ana Sayfa
06 Şubat 2018 ( 572 izlenme )
Reklamlar

Afrin’de ABD’ye Tarihi Darbe! Hepsini Ele Geçirdik Tek ses Edemediler!

Afrin’de ABD’ye Tarihi Darbe! Hepsini Ele Geçirdik Tek ses Edemediler!
Amerika Birleşik Devletleri’nin terör örgütü PKK ve uzantısı PYD’ye gönderdiği yeni silahlar ele geçirildi. Özgür Suriye Ordusu İdlib’den Afrin’e doğru giden silah ve mühimmat yüklü TIR’ları durdurdu.

TIR’larda terör örgütü PYD’ye giden çok sayıda konkurs-fagot tipi anti tank füzeleri ele geçirildi. Silahlara Özgür Suriye Ordusu tarafından el koyuldu..

Özgür Suriye Ordusu unsurları Afrin’de durdurdukları bir tankerin içinde binlerce mühimmat buldu. Ele geçirilen silahların arasında YPG’nin en önemli eylem tehditlerinden Konkurs anti tank füzeleri de var.

Zeytin Dalı Harekatı 16. gününde başarıyla devam ederken TSK destekli Özgür Suriye Ordusu güçleri YPG’ye hayati bir darbe indirdi.

Afrin’de yaptığı yol kontrolü sırasında bir tankerden şüphelenen ÖSO unsurları durdurdukları araçta binlerce mühimmat buldu. 
 

Ele geçirilen silahlar arasında onlarca Rus yapımı Konkurs anti tank füzesi de var. YPG’nin dün bu silahla yaptığı saldırıda bir tankımız vurulmuş ve 6 Mehmetçik şehit düşmüştü. Ele geçirilen mühimmatların arasında onlarca roket atar ve yüzbinlerce otomatik silah mermisi de bulunuyor.Zeytin Dalı Harekatı kapsamında PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD mensubu teröristlerden SA-18 omuzdan atılan ısı güdümlü hava savunma füzesi ile çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerden SA-18 omuzdan atılan ısı güdümlü hava savunma füzesi ile çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan açıklamada, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında 30-31 Ocak’ta terör örgütleri PKK/KCK/PYD-YPG ve IŞİD mensubu teröristlerden ele geçirilen silah ve mühimmatlara ilişkin bilgi verildi.


 
Buna göre, şunlar ele geçirildi:

“- 1 adet SA-18 omuzdan atılan hava savunma füzesi,

– 4 adet Kalaşnikof Piyade Tüfeği,

– 2 adet Bixi makineli tüfek,

– 2 adet RPG 7 Roketatar,

– 4 adet RPG 7 Roketatar mühimmatı,

– 1 adet Keskin nişancı tüfeği,

– 3 adet Tabanca,

– 1 adet Anti tank mayını,

– 2 adet El bombası

– 3 adet Dürbün

– 2 adet El telsizi,

– 15 adet Şarjör

– Çok miktarda muhtelif çapta hafif silah mühimmatı.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu zamana kadar söylenen en ağır sözler Dayımızdan CHP'ye yüzyılın kapağı :) . Meteoroloji'den son dakika uyarı! Ekonomi kulislerine ilk bilgiler sızdı! İşte ayrıntılar