Ana Sayfa
26 Ocak 2018 ( 1574 izlenme )
Reklamlar

Afrin'e takviye göndermek isteyen PYD şoka girdi!

Afrin'e takviye göndermek isteyen PYD şoka girdi!
TSK, terör örgütü PYD’nin Menbiç’ten Afrin’e takviye güç kaydırma hamlesini, düzenlediği hava operasyonuyla engelledi.
Afrin'e takviye göndermek isteyen PYD şoka girdi!

Zeytin Dalı Harekâtı’nın hedefinde olan teröristlere destek için Menbiç’ten yola çıkan 15-20 araçlık PYD konvoyu, Münbiç’in batısındaki Al Yeşil ve Umcalud köyleri yakınlarında Türk savaş uçakları tarafından vuruldu.

 Havadan bombalanan 2 bölgede en az 10 PYD’linin öldüğü ve çok sayıda teröristin yaralandığı ifade edildi. Görgü tanıkları, araçlardan çıkan PYD militanlarının kaçtığını söyledi. Afrin’de kıskaca alınan PYD’nin Münbiç, Kuzey Irak, Haseke ve Rakka’da silah ve bomba eğitimi verdiği yaklaşık 10 bin teröristi rejim bölgesi olan Nubul Zehra Beldesi üzerinden Afrin’e kaydırmayı planladığı öğrenildi.

KOMANDOLAR AFRİN YOLUNDA

Bingöl’de 200 komando, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekâtı’na katılmak üzere bölgeye gitti. Bingöl Havalimanı’nda düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı, “Kendilerine bu kutlu yolculukta başarılar diliyoruz” dedi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

KILIÇDAROĞLU'NU ŞAŞIRTAN ALMAN SÜRPRİZİ Aglasak mı Gulsek mi ! EVET ÇIKARSA EVETÇİLERİ İZMİRDEN DENİZE DÖKERİZ DİYEN CHP'Lİ VEKİLE ERKAN TAN BÖYLE MEYDAN OKUDU HELAL OLSUN İZLEMEYEN KALMASIN Cenazesine Kâbe örtüsü sarıldı