Ana Sayfa
16 Şubat 2018 ( 1161 izlenme )
Reklamlar

AFRİN OPERASYONUNDA SICAK GELİŞME

Zeytin Dalı'nda ele geçirilen stratejik nokta sayısı 65 oldu
TSK ve ÖSO, Afrin'in Hasan Kelkavi ve Celeme köylerini PYD/PKK'dan temizledi - Afrin'de teröristlerden arındırılan yerleşim birimi ve stratejik nokta sayısı 65'e ulaştı

Zeytin Dalı'nda ele geçirilen stratejik nokta sayısı 65 oldu
Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Zeytin Dalı Harekatı'nda Afrin'in Hasan Kelkavi ve Celeme köylerini teröristlerden arındırdı. 

Bölgedeki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, TSK ve ÖSO, Afrin'in batısındaki Racu beldesine bağlı Hasan Kelkavi ve Celeme köylerini terör örgütü PYD/PKK'dan kurtardı.

TSK ve operasyonlara destek veren ÖSO güçleri, harekatın başından bu yana PYD/PKK işgalindeki Afrin'in 5 beldesinde biri belde merkezi, 44'ü köy, 3'ü köy altı yerleşim ve 17'si stratejik dağ veya tepe olmak üzere 65 noktayı örgütten kurtarmış oldu.

Teröristlerden temizlenen yerleşim birimleri ve stratejik noktalar şöyle:

"Bülbül beldesi merkezi, beldeye bağlı Şengal, Zehran, Bali Köy, Kurni, Hay Oğlu, Heftar, Ursa, Bak Ubasi, Ali Kar, Şeyh Huruz, Ömer Simo ve Duraklı köyleri, Huruz Dağı, Darmık Dağı, Kurni Dağı, Havuz Tepesi ile Kürdo, Şeyh Huruz köyüne bağlı iki köy altı yerleşim; Racu beldesinde Ayn Batman Dağı, Hasan Kelkavi, Celeme, Edamanli, Kude, Ali Bekki, Bilal Köy, Ömer Uşağı, Mamel Uşağı, Süleyman Halil, Sati Şaği, Alkana, Kırmızı, Karri, Şerbanlı, Şedya ve Harab Summak köyleri, 915. Tepe, 740. Tepe ile 1027. Tepe; Şeyh Hadid beldesinde Cukali Favkani ve Orta Çakallı köyleri ile Şeyh Hadid Tepesi, Kara Mitlak köyü ve Hac Bilal köyü; Cinderes beldesinde Hacı İskender, Deyr Ballut, Hammam, Nisriyye, Dükkan, Eşkan, Arşali, Muhammediye ve Divan Fevkani köyü ve ona hakim 3 tepe ile Mersides, Nisriyye ve Amara Tepesi; Şeran beldesinde Burseya Dağı, Serincek, Kastel Cündo ve Dikmetaş köyleri ile Sirgaya Tepesi." 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE REJİM GRUPLARINI VURUNCA BAKIN NE YAPTILAR Son dakika: Yunan hücum botu Türk sahil güvenlik botuna ... Dağlıca'da Özel Timlerimiz Pkklıları Bakın Ne Hale Sokmuş _ Erkan Tan’dan ‘Atatürk’ sorusuna tokat gibi yanıt: