Ana Sayfa
06 Şubat 2018 ( 791 izlenme )
Reklamlar

Afrin sonrası Esed'den tehdit gibi hamle!

Afrin sonrası Esed'den tehdit gibi hamle!
Esed rejimine bağlı bir Suriyeli komutan, Suriye ordusunun Halep ve İdlib bölgelerinde cepheye yeni hava savunma unsurları ve uçaksavar füzeleri konuşlandırdığını söyledi.

Afrin sonrası Esed'den tehdit gibi hamle!

Esed rejimi, Türkiye'nin sınırdaki terör gruplarına karşı yürüttüğü askeri harekatın başlamasından hemen önce Suriye hava sahasına giren Türk uçaklarını düşürmekle tehdit etmişti.

"HERKESE VERİLEN BİR MESAJ"

Açıklama yapan Esed rejimine bağlı askeri kaynak, konuşlandırmayı "herkese verilen bir mesaj" olarak niteleyerek "(Hava savunması) Suriye'nin kuzeyindeki hava sahasını kapsıyorlar" dedi.

 

Türkiye geçen ay sınırında bulunan terör örgütlerini bölgeden temizleme için Zeytin Dalı Harekâtı'nı başlatmıştı. Afrin Halep vilayetinin bir parçasını oluşturuyor.

Zeytin Dalı Harekâtı'nın başlamasından hemen önce Suriyeli bir yetkili, Suriye hava sahasına giren Türk uçaklarını vurmakla tehdit etmişti. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

100 milyon kişinin ölümüne yol açabilir! Simdi anlıyormuyuz ,neden bize saldırdıklarını,,,,? Izledikten sonra ,herkes bilgilensin diye, lutfen paylasalim . Rusya'dan flaş Afrin açıklaması Türkiye'nin müthiş silahı! Kuş uçurtmayacak