Ana Sayfa
10 Şubat 2018 ( 5654 izlenme )
Reklamlar

Ahmet Davutoğlu'ndan FLAŞ çağrı

Ahmet Davutoğlu'ndan bütün partilere çağrı
Samsun'da konuşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin tek bir noktada birleşmesi lazım" çağrısında bulundu.
Ahmet Davutoğlu'ndan bütün partilere çağrı
Gittiği Samsun’da konuşan esski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin tek bir noktada birleşmesi lazım. O da Türkiye'nin haklı kaygıları ve bu kaygılar neticesinde attığı adımlardır." dedi.

AA'nın aktardığına göre Davutoğlu, Samsun Valisi Osman Kaymak'ı ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın haklılığının tartışılamayacağına işaret eden Davutoğlu, Türkiye için son 35-40 yıldır büyük tehlike teşkil eden PKK ve onun uzantısı YPG unsurlarının oluşturduğu riskin göz ardı edilemeyeceğini vurguladı.

DEAŞ, PKK ya da YPG gibi yapılarda olduğu gibi tehdit oluşturacak şekilde sınır bölgesine yerleşmeye kalkarlarsa TSK'nin gerekli tedbirleri alacağına dikkati çeken Davutoğlu, Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin birleşmesi gerektiğini aktardı.

Davutoğlu, "Allah Mehmetçiklerimize, silahlı kuvvetlerimize ve güvenlik güçlerimize yardım eylesin. İç tartışmalar ile Türkiye'nin güvenlik gerekleri arasında ayrım yapmak zorundayız. Türkiye'nin sınır güvenliği konusunda bütün siyasi partilerin, grupların ve kişilerin tek bir noktada birleşmesi lazım. O da Türkiye'nin haklı kaygıları ve bu kaygılar neticesinde attığı adımlardır." ifadelerini kullandı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

VATANDAŞ KILIÇDAROĞLUNU AYAK ÜSTÜ BÖYLE REZİL KEPAZE ETTİ HELAL OLSUN SİLİNMEDEN PAYLAŞ..! DEAŞ'LI terörist herkesi şok etti.Hani bunlar mücahiddi ..İZLE PAYLAŞ BÜYÜK OYUN DEŞİFRE OLSUN Mısır'dan küstah Türkiye çıkışı! 'Engelleyeceğiz' KILIÇDAROĞLU OSMANLI'YI KÖTÜLEYİM DERKEN BÖYLE REZİL KEPAZE OLDU...