Ana Sayfa
21 Ocak 2018 ( 468 izlenme )
Reklamlar

Akar askere böyle seslendi: Burası peygamber ocağı

Akar askere böyle seslendi: Burası peygamber ocağı
Genelkurmay Başkanı Akar, Zeytin Dalı Harekatı'nda, sadece teröristler ile barınak, sığınak, bina, silah, araç ve gerecin hedef alınacağını bildirdi.

 
Akar askere böyle seslendi: Burası peygamber ocağı

Genelkurmay Başkanlığınca, Orgeneral Akar'ın Silahlı Kuvvetler Komuta Harekat Merkezi'nde Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin yaptığı açıklamanın görüntüleri paylaşıldı.

"DOST VE KARDEŞ BÖLGE HALKINI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ZULMÜNDEN KURTARMAK İÇİN..."

Akar, burada yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin hudutlarda ve bölgede istikrarı sağlamak maksadıyla Suriye'nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde PKK/KCK/YPG-PYD ve DEAŞ mensubu teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkının bu örgütlerin baskı ve zulmünden kurtulmasını sağlamak üzere Zeytin Dalı Harekatı'nı icra etmeye başladıklarını bildirdi.

"HAREKAT, BM'NİN 51. MADDESİNDE YER ALAN MEŞRU MÜDAFAA HAKKI ÇERÇEVESİNDEDİR"

Harekatın Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin terörle mücadele konusundaki terörle mücadeleye yönelik özel kararları ve Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 51. maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde ve Suriye'nin toprak bütünlüğüne saygılı olacak şekilde gerçekleştirileceğini belirten Akar, "Harekatın planlama ve icrasında sadece ama sadece teröristler ve bunlara ait barınak, sığınak, bina, silah, araç ve gereç hedef alınacak. Sivil ve masum kişilerin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyet gösterilecektir." değerlendirmesini yaptı.

ASKERE HİTAP ETTİ: BURASI PEYGAMBER OCAĞI...

Konuşmasında Silahlı Kuvvetler mensuplarına seslenen Akar, şöyle devam etti:

"Milletimiz ne zaman ihtiyaç duyduysa 'Peygamber ocağı' olarak da adlandırılan Silahlı Kuvvetlerimiz, kahraman Silahlı Kuvvetler mensupları, ordumuz, yani sizler, daima göreve hazır oldunuz ve binlerce yıllık tarihimizin şanlı timsali al bayrağımızın ister kara vatan, ister mavi vatanda özgürce dalgalanması için gerektiği zaman göğsünüzü siper ettiniz. 'Ölürsek şehit, kalırsak gazi' anlayışıyla çıktığınız bu yolda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, ülkemizin güvenliği için yurt içinde ve sınır ötesinde kahramanca mücadele ettiniz."

Akar, vatan ve millet için, cumhuriyet için Silahlı Kuvvetler vazifesini yaparken, şehit olan tüm silah arkadaşları, güvenlik mensupları ve korucuları saygı, minnet, şükran ve rahmetle andığını dile getirerek şunları kaydetti:

"Tabii şu anda bile bazı yaralılarımız, gazilerimiz var onlara da saygılarımızı, şükranlarımızı sunuyoruz. Kendilerine acil şifalar diliyoruz. Arkadaşlarım, sizlerin şanlı tarihimizden aldığınız güç, asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasıyla bu görevden de alnınızın akıyla çıkacağına inancımız tamdır. Yolunuz, bahtınız açık olsun."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Emekliler emlak vergisini geri alabilirler İsrail Televizyonu Hacklendi ve Ezan Okundu DÜNYADA SADECE BİR KAÇ DEVLET BAŞARABİLDİ Nihat Hatipoğlu'nu şaşırtan o esrarengiz görüntü! Onlar melek mi?.