Ana Sayfa
16 Ocak 2018 ( 865 izlenme )
Reklamlar

Akar'dan çok sert uyarı! Müsaade etmeyeceğiz

Akar'dan çok sert uyarı! Müsaade etmeyeceğiz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ABD'nin YPG'yi 'operasyonel ortak' olarak desteklemesiyle ilgili açıklama yaptı.

 
Akar'dan çok sert uyarı! Müsaade etmeyeceğiz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." dedi.

NATO TOPLANTISINDA KONUŞTU

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Orgeneral Akar, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'nın açılış oturumunda söz aldı.ABD'NİN KOMUTANI DA ORADA

Orgeneral Akar, üye ülkelerin genelkurmay başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, "NATO, terörizmle mücadele söz konusu olduğunda, terörist örgütler arasında ayrım yapmamalıdır." ifadesini kullandı.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

"DEAŞ ile mücadele ne kadar önemliyse PKK/PYD/YPG, FETÖ ile mücadele de o kadar önemlidir." diyen Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." diye konuştu.

Akar'ın konuşmasında Türkiye'nin beklentilerini ve terör örgütleriyle mücadelesinde kararlılığını net şekilde ortaya koyduğu bildirildi.

KAYNAKAA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

MİT eski görevlisi Cemal Alparslan Ertuğ 'dan şok iddia 15 Temmuz gecesi Show TV Muhabiri: Halk korku içerisinde. Vatandaş: Halkın korkusu yok, yalan söyleme! 2015 te başbakan Davutoğlu açıklamıştı ..Yerli yolcu uçagi 2019 da insAllah hazır AMAÇ SOKAK HAREKETLERİ