Ana Sayfa
16 Ocak 2018 ( 904 izlenme )
Reklamlar

Akar'dan çok sert uyarı! Müsaade etmeyeceğiz

Akar'dan çok sert uyarı! Müsaade etmeyeceğiz
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar ABD'nin YPG'yi 'operasyonel ortak' olarak desteklemesiyle ilgili açıklama yaptı.

 
Akar'dan çok sert uyarı! Müsaade etmeyeceğiz

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." dedi.

NATO TOPLANTISINDA KONUŞTU

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Orgeneral Akar, Belçika'nın başkenti Brüksel'deki NATO Askeri Komite Genelkurmay Başkanları Toplantısı'nın açılış oturumunda söz aldı.ABD'NİN KOMUTANI DA ORADA

Orgeneral Akar, üye ülkelerin genelkurmay başkanlarına hitaben yaptığı konuşmada, "NATO, terörizmle mücadele söz konusu olduğunda, terörist örgütler arasında ayrım yapmamalıdır." ifadesini kullandı.

MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

"DEAŞ ile mücadele ne kadar önemliyse PKK/PYD/YPG, FETÖ ile mücadele de o kadar önemlidir." diyen Akar, "PKK'nın bir uzantısı olduğu açık delillerle ispatlanmış olan terör örgütü YPG'nin 'operasyonel ortak' adı altında desteklenmesi ve silahlandırılmasına müsaade edemeyiz ve etmeyeceğiz. Bu hatadan en kısa sürede dönüleceğini umuyoruz." diye konuştu.

Akar'ın konuşmasında Türkiye'nin beklentilerini ve terör örgütleriyle mücadelesinde kararlılığını net şekilde ortaya koyduğu bildirildi.

KAYNAKAA

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sonsuz kudretin sahibini zikreden bir canlı, Elektrik balığı.. Düşünüp ibret alann kalplere ne mutlu! SubhanAllah Çiftçi Dağda Bir Delik Gördü - Bütün Dünya Şimdi Oraya Akın Ediyor TÜRKİYE'YE AHKAM KESEN O ÜLKEDEN BÜYÜK SKANDAL ABD'NİN ÜSTÜ ÇİZİLDİ