Ana Sayfa
20 Kasım 2017 ( 2473 izlenme )
Reklamlar

Allah bu 3 kişinin yüzüne mahşerde bakmayacak!

Allah bu 3 kişinin yüzüne mahşerde bakmayacak!Dünya’da iken bazan öyle büyük hatalar yapıyoruz ki, sonucunu bile düşünmüyoruz.
Yaptığımız büyük hatalar ahirette bizi büyük bir pişmanlıkla karşı karşıya bırakıyor,

Hatalara düşen Üç kişi vardır ki, Kıyamet gününde onları için elim bir azab vardır. Allah bizi onlardan etmesin. İşte o kaybetmiş insanlar.
Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular:

“Üç kişi vardır ki, Allah Kıyamet gününde onlarla ne konuşur, ne onlara nazar eder, ne de onları günahlarından arındırır, onlara elim bir azab vardır:
1 – Sahrada, fazla suyu bulunduğu halde ondan yolcuya vermeyen kimse. Kıyamet günü Allah onun karşısına çıkıp: “Bugün ben de senden fzlımı (lütfumu) esirgiyorum, tıpkı senin (dünyada iken) kendi elinin eseri olmayan şeyin fazlasını esirgediğin gibi” der.
Sırf dünyevi bir menfaat için bir imama biat eden kimse; öyle ki, dünyalıktan istediklerini verirse biatında sadıktır, vermezse sadık değildir.” / Buhari, Şirb 2, Hiyel 12; Müslim, İman 173, (108); Ebu Dâvud, Büyü’ 62, (3474, 3475); Nesâi, Büyû’, 6, (7, 247).
2 – Hz. Ebu Zerr radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm: “Üç kişi vardır, Kıyamet gününde Allah onlara ne konuşur, ne nazar eder ne de günahlardan arındırır, onlar için elim bir azab vardır!” buyurdu ve bunu üç kere de tekrar etti.
Ben: “Ey Allah’ın Resûlü! Öyleyse onlar büyük zarara ve hüsrana uğramışlardır. Kimdir bunlar?” dedim. Şöyle saydılar:
(Elbisesini kibirle, yerlere kadar salıp) süründüren…
Yaptığı iyiliği başa kakan,
Malını yalan yeminlerle reklam eden kimseler!../ Müslim, İman 171, (106); Ebu Dâvud, Libas 28, (4087, 4088); Tirmizî, Büyû’ 5, (1211); Nesâî, Büyû’ 5, (7, 245).

3- Hz. Ebu Hureyre radıyallahu anh anlatıyor: “Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki: Üç kişi vardır, Kıyamet günü Allah Teâla hazretleri onlara konuşmaz, nazar etmez, günahlardan da arındırmaz, onlara elim bir azab vardır:
– Zina eden yaşlı,

– Yalan söyleyen devlet reisi,

– Büyüklenen fakir./ Müslim, İman 172, (107); Nesâî, Zekât 77, (5, 86)Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz gecesi Erzurum.. 2 saatte 100 bin insanın bir araya geldiği yerdir Erzurum.. Yerli füze "KAAN" görücüye çıkıyor.. TELEFONUNUZU SANİYE SANİYE EMİYOR Türkiye'nin füzesi o ülkeyi korkuttu