Ana Sayfa
16 Ocak 2018 ( 1403 izlenme )
Reklamlar

Alman basınında Afrin itirafı:

Alman basınında Afrin itirafı: Rojava rüyası...
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afrin’e askeri operasyon başlatılabileceği açıklaması bugünkü Alman gazetelerinde öne çıktı.

 
Erdoğan'dan son dakika açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Suriye konusundaki açıklamaları ve Afrin'e operasyonun her an başlayabileceği mesajı Alman basınında da yankı buldu.

Nürnberger Zeitung bu girişimin bölgede bir Kürt devleti oluşturma rüyasının sonu demek olacağına dikkat çekiyor:

"Erdoğan'ın yeni çıkışı Kürtlerin kontrolü altındaki Afrin bölgesi ile ilgili. Türkiye'nin buradaki askeri operasyonu başarıyla sonuçlanacak olursa, bu, Türkiye sınırının karşısındaki Rojava'da bir Kürt devleti oluşturma rüyasının da sonu anlamına gelir. Ayrıca Türkiye'nin aynı Kobani'de olduğu gibi Afrin'den de kolay kolay çekilmeyeceği şüphesi doğuyor. Hatta bazı tahminlere göre belki de Erdoğan Kürt meselesini kökünden halletmek üzere bu bölgeleri sürekli olarak kendi egemenlik alanına dahil etmenin çekiciliğine kendini kaptırmış olabilir."

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD direkt tehdit etti! '1974 taktiği' gelebilir DOMBRA dinleyerek kendinden geçen aile Türk askerine 'işgalci' diyebilen ama ülkesini işgal edip kana bulayan ABD'nin Başkanı kendini görsün diye takla atan Irak Başbakanı Ibadi! REİS 'ten Avrupa'lılara ; Size soracak değilim! İste bunun için seviyoruz seni REİS