Ana Sayfa
21 Şubat 2018 ( 631 izlenme )
Reklamlar

ALMANLAR ŞOKTA

Almanya Parlamentosu'ndan çarpıcı rapor: Savaş uçağı, tank, helikopterlerin durumu 'çok kötü'
AA

Almanya Parlamentosu'nun hazırladığı bir rapor, Alman ordusundaki büyük zafiyeti gözler önüne serdi. Raporda yıllardır modernize edilmeyen Alman ordusunda büyük bir personel ve ekipman açığı yaşandığı belirtildi. Acil olarak reform çağrısı yapıldı.
Alman Parlamentosu'nun hazırladığı Silahlı Kuvvetler Komisyonu Raporu'nda, Alman ordusunun "çatışmaya hazırlık derecesinin" dramatik derecede kötüleştiği belirtildi. 

Savaş uçağı, tank, helikopter ve gemilerin durumunun "çok kötü" olduğuna vurgu yapıldı. Ülkenin 6 denizaltısının tamamının tamirde olduğu, binlerce subay kadrosunun boş olduğu belirtildi.

Alman ordusunun durumu NATO'da da kaygıya yol açıyor. Ülkenin savunmaya ayırdığı yüzde 1,2'lik bütçe ise NATO'nun yüzde 2'lik hedefinin çok altında kalıyor. 

Almanya tamamen profesyonel bir ordu kurmak için zorunlu askerliği 7 yıl önce terk etmişti.

NTV

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bu nasıl iş! Rusya dost mu düşman mı yaptığına bakın Tek Kelimeyle İnanılmaz ! %100 YERLİ SAVAŞ UÇAĞIMIZ BAKIN NASIL BOMBARDIMAN YAPTI AVRUPA ŞOKTA PAYLAŞMAYAN KALMASIN.. Kanal istanbul ve Lozan gerçekleri,Kanal istanbul neden önemli?Mutlaka İzleyin