Ana Sayfa
21 Şubat 2018 ( 590 izlenme )
Reklamlar

ALMANLAR ŞOKTA

Almanya Parlamentosu'ndan çarpıcı rapor: Savaş uçağı, tank, helikopterlerin durumu 'çok kötü'
AA

Almanya Parlamentosu'nun hazırladığı bir rapor, Alman ordusundaki büyük zafiyeti gözler önüne serdi. Raporda yıllardır modernize edilmeyen Alman ordusunda büyük bir personel ve ekipman açığı yaşandığı belirtildi. Acil olarak reform çağrısı yapıldı.
Alman Parlamentosu'nun hazırladığı Silahlı Kuvvetler Komisyonu Raporu'nda, Alman ordusunun "çatışmaya hazırlık derecesinin" dramatik derecede kötüleştiği belirtildi. 

Savaş uçağı, tank, helikopter ve gemilerin durumunun "çok kötü" olduğuna vurgu yapıldı. Ülkenin 6 denizaltısının tamamının tamirde olduğu, binlerce subay kadrosunun boş olduğu belirtildi.

Alman ordusunun durumu NATO'da da kaygıya yol açıyor. Ülkenin savunmaya ayırdığı yüzde 1,2'lik bütçe ise NATO'nun yüzde 2'lik hedefinin çok altında kalıyor. 

Almanya tamamen profesyonel bir ordu kurmak için zorunlu askerliği 7 yıl önce terk etmişti.

NTV

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bor Madeninden Sudan Hafif, Çelikten Güçlü Zırh Ürettik! İzlemeyen Kalmasın Acil! Müslüman ve Hristiyanları... ERDOĞAN'DAN İSLAM ÜLKELERİNE SON ÇAĞRI! İŞTE TÜYLERİNİZİ DİKEN DİKEN EDECEK KONU Yüzlerce Terörist Tek Kurşun Atmadan Bakın Nasıl Öldürülmüş ve TÜRKİYE nin muhteşem gelişimi !!.GURURLA PAYLAŞ!!