Ana Sayfa
22 Aralık 2017 ( 4793 izlenme )
Reklamlar

Almanya'dan Türkiye'ye çağrı

Almanya'dan Türkiye'ye çağrı: Biz hazırız
Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Adebahr, "Görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerimizdeki gerilimin azaltılmasına doğru gidilmesine hazırız." dedi.Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Maria Adebahr, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerdeki gerilimin azaltılmasına hazır olduklarını söyledi.

Adebahr, bugün Berlin’de düzenlenen basın toplantısında Türkiye’de nisan ayında Suriye sınırı yakınlarında gözaltına alınan Alman vatandaşı David Britsch’in dün serbest bırakılmasını değerlendirdi.

'OLUMLU SİNYALLER'

Bunun son dönemde Türkiye’de alınan kararlar kapsamında bir başka olumlu sinyal olduğunu ifade eden Adebahr, bu kararların iki ülke arasında adım adım yeniden güveni inşa etme çalışmasına yönelik umut olabileceğini kaydetti.

'BİZ HAZIRIZ'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel'in son haftalarda başlayan görüşmelerin devam etmesini kararlaştırdıklarını aktaran Adebahr, "Biz, Türk hükümetiyle görüşmeleri devam ettirmeye ve ilişkilerimizdeki gerilimin azaltılmasına doğru gidilmesine hazırız." diye konuştu.

İlişkilerde "olumlu bir gelişme" gördüklerini ifade eden Adebahr, ancak iki ülke arasında zor konuların bulunduğunun da unutulmaması gerektiğini kaydetti.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'nin son kararına Türkiye'den sert tepki! Belkide ilk kez izleyeceğiniz Şehit Adnan Menderes'in savunması Teröristlerden temizlenmezse... Gerçek Günler Sonra Ortaya Çıktı Meğer hepimize tiyatro izletmişler