Ana Sayfa
28 Haziran 2017 ( 913 izlenme )
Reklamlar

Almanya’yı Türkiye korkusu sardı… ‘Merkel’in eli ayağı bir birine dolandı

Almanya’yı Türkiye korkusu sardı… ‘Merkel’in eli ayağı bir birine dolandı

Alman basını Türkiye'nin Alman makamlarına 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ terör örgütü üyelerinin Türkiye'ye iadesi için baskıyı artırdığını yazdı. Habere göre, Türkiye Almanya'ya son dönemde şüpheli isim ve kuruluşların yer aldığı yeni bir liste daha iletti.

27 Haziran 2017 Salı 23:42

Die Welt gazetesinde yer alan haberine göre Türkiye, Almanya'ya ülkedeki FETÖ yapılanmasıyla bağlantılı kişilerin isimlerinin yer aldığı yeni listeler gönderdi. Haberde Alman makamlarının da Türkiye'nin gönderdiği bilgileri dikkate alarak listelerde adları bulunanları uyardığı belirtildi.

Almanya İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere'in sözcüsü, gazeteye yaptığı açıklamada "Türkiye'den Bakanlığa tek haneli orta seviyede bir rakama ulaşan liste aldıklarını ve bu listelerin kişi ya da firmalara ait belgelerden oluştuğunu" belirtti.
 
Die Welt gazetesi güvenlik çevrelerine dayandırdığı haberde, Alman hükümetine Türkiye'den böyle bir listenin son olarak Nisan ayında verildiğini yazdı. Bu belgeleri inceleyen Alman makamlarının da ilgili eyaletleri bilgilendirdiği kaydedildi. Berlin Eyalet Emniyet Teşkilatı'nda 16 Haziran'dan bu yana 72 kişinin adının bulunduğu 40 sayfalık bir listenin bulunduğu belirtildi.
 
Haberde Alman İçişleri Bakanlığı'nın bu listeleri inceleyerek listede adı bulunan kişilerin hangi eyaletlerde yaşadığını tespit ettiğini ve sonrasında ilgili eyaletlerin emniyet birimlerini harekete geçirdiğini kaydededildi. Bu konuda söz konusu kişilere baskı içeren hiçbir önleme başvurulmadığı kaydedildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Şehit vatandaşların cenazelerini kaldırıma böyle bıraktılar! Muhsin Yazıcıoğlu -Bizim Kalemimizi İngiltere'de Kırdılar ÖCALAN BAHOZU SORUP Feto Niye Evlenmediğini İtiraf Etti .