Ana Sayfa
24 Ocak 2018 ( 1500 izlenme )
Reklamlar

AMERİKA ÇEKİLİYOR

'Amerika siperlerine geri çekiliyor'
DHA |  24 Ocak 2018 Çarşamba -
ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, ABD Başkanı Donald Trump hükümetinin "Önce Amerika anlayışını ABD siperlerine geri çekiliyor" diyerek savundu ve sıradaki korumacı önlemlerin fikri mülkiyet, çelik ve alüminyumda olacağını açıkladı.

'Amerika siperlerine geri çekiliyor'
Ross, 48. Dünya Ekonomik Forumunda bu sabah düzenlenen ve ABD Hazine Bakanı Stephen Mnuchinle birlikte katıldığı oturumda, ticaret savaşı riski olup olmadığına ilişkin soruya, "Bir süredir savaş başlamıştı zaten. Bugünkü tek fark, ABD birliklerinin siperlerine geri çekiliyor olması" dedi.

Oturumda Hazine Bakanı Stephen Mnuchin, Davos Zirvesindeki konukların Donald Trump ziyaretine ilişkin endişelerini yatıştırmaya çalışırken, Ross ABDnin geçmişte diğer uluslar tarafından kötü muamele gördüğünü ve Trumpın sadece durumu eşitlemeye çalıştığını söyledi. 
 
Hazine Bakanı Mnuchin, Önce Amerika anlayışının diğer ülkelerle işbirliği içinde olmakla uymayacağı konusunda ısrarcı olurken Ross, serbest ticaretten bahseden ülkelerin aslında korumacı davrandığını savundu.
 
Ross mülkiyet hakları, çelik ve alüminyumun ABDnin korumacılık konusunda listesinde olan sıradaki alanlar olduğunu söyledi ve yakın bir dönemde Çinden gelen alüminyum ürünlere karşı bir önlem alındığını söyledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Bir ülkeden daha Erdoğan'a övgü! DÜNYANIN EN GÜÇLÜ TIRI, TAŞIDIĞI YÜK ŞOK ETTİ Ayıyı Ok ile Tehdit Eden Avcının Sonu kötü oldu CHP'Lİ SEZGİN TANRIKULU'NDAN SKANDAL AÇIKLAMA!! PYD/PKK'Yı BAKIN NASIL SAVUNDU!! paylaş..(Arşiv )