Ana Sayfa
01 Mart 2018 ( 308 izlenme )
Reklamlar

AMERİKA'DAN BEKLENMEDK KATAR HAMLESİ

Katar Emiri ABD yolcusu! Bölgedeki gerginliği azaltmak için önemli adımlar atılacak
AA
Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Âl-Sani ve ABD Başkanı Donald Trump, Nisan ayında Washington’da bir araya gelecek.

Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamad Âl-Sani ve ABD Başkanı Donald Trump, Nisan ayında Washington’da bir araya gelecek.

Katar Hükümeti, Katar Emiri Temim Bin Hamad Âl-Sani’nin ABD Başkanı Donald Trump’la toplantı yapmak için Nisan ayında Washington’a gideceğini açıkladı. Beyaz Saray’ın açıklamasına göre, iki lider dün bölgedeki gelişmeler ve fırsatlarla alakalı olarak geliştirebilecekleri güvenlik ve iş birliktelikleri üzerine bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Yapılan telefon konuşmasında Trump, Katar Emiri’ni ABD’ye davet etti.

Beyaz Saray’ın yaptığı açıklamaya göre, iki lider, yapılan iş birliklerinin ve Körfez Arap Ülkeleri İşbirliği Konseyi’nin bölgedeki gerginliği azaltmak ve ekonomik istikrarı sağlamak için önemli olduğu üzerine karar kıldı. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır ve Bahreyn, Katar’a haziran ayında teröre destek verdiği gerekçesiyle ambargo uyguluyor. Katar ise kendisine yöneltilen tüm iddiaları reddediyor.

(İHA)

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

DEHŞET DOLU ANLAR ...TİMSAHLARA YEM OLDU TİMSAH BAKICISINI YEDİ.. Yılan zehri kanı bakın ne hale getiriyor! Korkunç olay KAHRAMAN 7 BORDO BERELİ 600 PKK'LIYI EZDİ GEÇTİ Zeytinin çekirdeğini atmaya kıyamayacaksınız! Bakınız hangi derdi şıp diye kesiyor..