Ana Sayfa
24 Ocak 2018 ( 694 izlenme )
Reklamlar

AMERİKA'DAN GERİ ADIM

Çavuşoğlu açıkladı! ABD’den 'güvenli hat' önerisi
24 Ocak 2018 Çarşamba - 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Zeytin Dalı Operasyonu hakkında yaptığı görüşmede, ABD'nin 30 kilometrelik güvenli hat önerisi yaptığını belirtti.


Çavuşoğlu açıkladı! ABD’den 'güvenli hat' önerisi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'nın başkenti Paris'te görüştüğü ABD'li mevkidaşı Rex Tillerson'dan gelen yeni öneriyi açıkladı. Çavuşoğlu'nun verdiği bilgiye göre; Washington yönetimi, Ankara'ya Suriye'nin kuzeyinde 30 kilometrelik güvenli bir hat önerdi.

ABD'li mevkidaşıyla yaptığı görüşmeyi anlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Tillerson, 30 kilometrelik güvenli hat önerisi yaptı. 'Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemeyiz' dedi” ifadesini kullandı.
 
Tillerson'ın önerisi, Başbakan Binali Yıldırım'ın Afrin harekâtının ikinci gününde söylediği '30 kilometrelik operasyon' sözleriyle örtüşüyor. ABD, başından beri terör örgütü YPG ile işbirliği halinde.
 
Dün Fransa’da ABD’li mevkidaşı Rex Tillerson ile görüşen Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Trump’ın talebi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün bir telefon görüşmesi gerçekleştirileceğini de açıklamıştı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü kapatan ‘Gazi’ Metin Yılmaz kimdir? Neden bu eylemi yaptı? YOL ÜZERİNE PUSU KURMAYA KALKAN TERÖRİSTLER BÖYLE İMHA EDİLDİ! HELAL OLSUN PAYLAŞ PKK'LI HAİNLER CANLI YAYINDA BAKIN NASIL HAVAYA UÇTU HELAL OLSUN ASKERİMİZE ŞİKAYETLERE KARŞI NOKTA DAHİ OLSA YORUMYAPALIM ..PAYLAŞMAYAN KALMASIN Gıda Mühendisinden bilgilendirici bir yazı.. okuyalım, öğrenelim ve mutlaka sevdiklerimizle paylaşalım..