Ana Sayfa
02 Ocak 2018 ( 1553 izlenme )
Reklamlar

AMERİKA HAREKETE GEÇTİ

ABD İran'la ilgili ilk hamlesini yaptı!

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İran'da devam eden protestolarla ilgili BM Güvenlik Konseyi'ne acil toplanma çağrısı yapacaklarını duyurdu.


ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, İran'da devam eden protestolar ve şiddet olaylarıyla ilgili BM Güvenlik Konseyine (BMGK) acil toplanma çağrısı yapacaklarını söyledi.

"CESURCA SOKAKLARA ÇIKTILAR"

Haley, BM Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, İran halkının "hükümetin baskısını protesto etmek için cesurca sokaklara çıktığını" belirterek, gösterilere destek verdi.

"ALKIŞLIYORUZ! DIŞ GÜÇLERLE İLGİSİ YOK"

Ülkedeki protestoların dış güçler tarafından yönlendirilmediğini ve halkın kendiliğinden sokaklara çıktığını belirten Haley, "İran halkının bu büyük cesaretini alkışlıyoruz."dedi.

Haley, İran hükümetinin "kendi halkını öldürmek gibi bir geçmişe sahip olduğunu"iddia ederek, İran'da devam eden protestolarla ilgili BMGK'ye acil toplanma çağrısı yapacaklarını bildirdi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

EĞER İMZAYI ATARSA ... İran'dan Afrin açıklaması: Türkiye ABD'nin... Kız yurdunda akıl almaz iddia! Çok sayıda öğrenci hastanelik oldu ERMENİ Genç: "Biz OSMANLI Torunuyuz. Bu Ülke Ne Çektiyse CHP Zihniyetinden Çekti" MUTLAKA İZLEYİN