Ana Sayfa
30 Aralık 2017 ( 1171 izlenme )
Reklamlar

AMERİKA HAZIMSIZLIKTAN KUDURUYOR

S-400 imzaları atıldı! ABD'den ilk açıklama geldi
Rusya ve Türkiye’nin, S-400 savunma sistemlerinin teslimatına ilişkin nihai anlaşmayı imzalamalarının ardından ABD’den ilk tepki geldi.Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alacağını açıklaması ardından Türkiye'ye karşı sürekli tehdit dolu mesajlar vererek geri adım attırmaya çalışan ABD'den resmi imzalar sonrası ilk açıklama geldi.

NATO SİSTEMİ OLMALIYDI...

İsminin verilmesini istemeyen bir Pentaton yetkilisi, Sputnik’e demecinde, NATO sistemleri ile birbirine entegre bir hava savunma sisteminin, Türkiye’nin, ‘kendini bölgedeki tehditlerden koruması için en iyi seçenek olduğunu’ savundu.

'ENDİŞELİYİZ'

Pentagon yetkilisi ayrıca, Türkiye’nin Rusya yapımı S-400 sistemleri satın alma planları karşısındaki endişelerini daha önce de paylaştığını anımsattı. Türkiye’nin ABD’den füze sistemleri almaya devam ettiğini de ekleyen yetkili, bu sistemlerin Türkiye’ye teslimatını hızlandıracaklarını kaydetti.

NATO yetkilileri daha önce S-400 sisteminin İttifak sistemleriyle uyumlu olmayacağı bu nedenle de bu alımın bazı sıkıntıları beraberinde getirebileceği yönünde uyarılar yapmıtı.

Rusya ve Türkiye, kullanımda olan en gelişmiş hava savunma sistemlerden biri olarak görülen S-400 füzelerine ilişkin nihai anlaşmayı dün imzalamıştı. Türkiye’nin füzelerin bir kısmı için avans olarak bir kısmı için de Rusya’dan aldığı krediyle ödeme yapmasını içeren anlaşma, 4 S-400 bataryasının teslimini öngörüyor.

Anlaşmaya göre Rusya Türkiye’ye ilk teslimatı Mart 2020’de yapacak.


HABER 7 COM 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yağmurun İnanılmaz Geliş Anı... HEPSİ GÖREVDE ! Şahin Alpay yalvardı! Zaman davasından en bomba ifadeler Putin'den Rus ordusuna 'hazırlanın' çağrısı!