Ana Sayfa
25 Kasım 2017 ( 2073 izlenme )
Reklamlar

ARABASI OLAN HERKESİ İLGİLENDİREN ÖNEMLİ BİR HABER ...TÜM SÜRÜCÜLER DİKKAT

Sürücüler dikkat, bu hafta başlıyor

1 Aralık itibariyle ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu başlıyor.

Bu tarih itibarıyla kış lastiği takmayan araç sahiplerine uygulanacak 625 liralık ceza, 1 Ocak 2018'den itibaren 715 lira olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığınca, Karayolları Trafik Kanunu gereği yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği takmaları, illerin hava ve iklim şartlarına göre yılın belirli dönemi için zorunlu tutulacak. Söz konusu yetki, Bakanlıkça valiliklere de devredilebilecek.

DENETİMLER SIKLAŞACAK

Araçların denetimi, Bakanlığın yetkilendirdiği personelin yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının sınır kapılarındaki birimleri ve belediyelerin denetim birimleri tarafından yapılacak.

Kurala uymayan araçların işletmecilerine uygulanan 625 liralık cezanın Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan yüzde 14,47'lik yeniden değerleme oranı çerçevesinde 1 Ocak 2018 itibarıyla 715 liraya çıkarılması öngörülüyor. Belirtilen idari para cezasının tutarını azaltmaya ve iki katına kadar artırmaya Bakanlar Kurulu yetkili olacak.

Buna göre, yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçlar her yıl 1 Aralık ile 1 Nisan tarihlerinde zorunlu olarak kış lastiği kullanacak.

Ekipler, bu yıl tedbirsiz, hazırlıksız yola çıkan araçları daha sıkı denetleyecek ve kış şartlarına uygun kar lastiği takmayan araçların yola devam etmelerine izin vermeyecek.

Kış lastikleri 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda, ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha iyi yol tutuş ve yüksek güvenlik sağlıyor.

"KIŞ LASTİĞİNİN FİYATI 500 İLE BİN LİRA ARASINDA"

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, AA muhabirine, kar yağışıyla kış mevsiminin kendini göstermeye başladığını belirterek, vatandaşların kış lastiklerini bir an önce taktırmalarını tavsiye etti.

Trafik kazalarına sebebiyet veren unsurların başında lastiklerin geldiğini vurgulayan Erkoç, "Kış aylarındaki trafik kazaları da çoğunlukla mevsime uygun olmayan lastiklerden kaynaklanır. Mevsimine göre yaz ve kış lastiği kullanmak lastiklerinizin kilometre performansını da artırır." dedi.


..........YENİ HABER....


Türkiye’de muhalefet yapmak başka her şeyi yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kadına yönelik şiddetin sebebini de AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağladı. Kılıçdaroğlu kadına yönelik şiddeti mazur gösteren sözler sarf etti.

CHP'LİLER SUS PUS

"Erkek işsizse, eve yeteri kadar para gelmiyorsa akşam tencere kaynamıyorsa bu erkek de gelir hıncını karısından alır"  diyen Kılıçdaroğlu’nun kadına şiddet uygulayan psikolojik sorunlu kişileri meşru gösteren bu sözleri kamuoyundan büyük tepki çekerken CHP’liler ve CHP yanlısı medya mensuplarının ağzını ise bıçak açmadı.

AK PARTİ YAPSAYDI...

Bugünkü yazısında bu konuyu işleyen Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna, Kılıçdaroğlu’nın akıl ve mantığı zorlayan sözleriyle ilgili ''Beyninde nasıl fırtınalar kopuyor da böyle acayip laflar ediyor, inanın aklım almıyor'' dedi. Salih Tuna bir de konuyla ilgili bir Temel fıkrasını paylaştı.

''Kılıçdaroğlu'nun o sözlerini değil Erdoğan, herhangi bir AK Parti seçmeni söyleseydi kıyametler kopardı'' diyen Tuna, şunları yazdı;

(…) Bunlar nasıl laflardır? Kadına şiddeti meşrulaştıran böyle bir açıklamayı aklı başında veya başı omuzlarının üstünde bir insan evladı nasıl yapar? Amiyane tabirle, "kafayı yemeden" bu laflar edilebilir mi? Kemal Bey'in hali gerçekten de çok vahim; bir an önce kafayı bulması lazım (…)

(…) İşsiz kalan bir adamın "hıncını" karısından çıkarmasının mizahını yapmak mümkün (…) Fakat bir partinin lideri mahut lafları ediyorsa mizahı bile yapılamaz. Çünkü komik değil, trajikomiktir.

Kılıçdaroğlu'nun o sözlerini değil Erdoğan, herhangi bir AK Parti seçmeni söyleseydi kıyametler kopardı.

Aydın Doğan'ın adamları başta olmak üzere malum eşhas, tek bir seçmen üzerinden, "bunlar var ya bunlar, kadın düşmanıdır" diyerek kolektif linç kampanyaları düzenlerdi.

Gelgelelim, Kılıçdaroğlu'nun mahut sözleri karşısında (…) kadın hakları üzerinden mangalda kül bırakmayan CHP yandaşı kalemlerden, sahillerde yaşayan o çok okumuş CHP'li seçmene kadar kimseciklerde "tık" yok.

(…) Aklıma bir Laz fıkrası geldi, belki de işin sırrı bu fıkrada gizli.

Temel arkadaşı Dursun'la doktora gitmiş.

Doktor demiş ki, "kanser metastas yapmış, en fazla 2 ay ömrün kaldı." Doktora gittiğini duyan bilen mahalleli, "neyin var" diye sorunca da "aids oldum, 2 ay sonra öliyirum" demiş. Oldukça şaşıran Dursun, Temel'i bir kenara çekerek, "Ula ne deyisun, doktor sana kansersundedi, habu aids de nerden çikti..." deyince, Temel, "Fadime'yi garantiye aliyirum..." cevabını vermiş.

Acaba, diyorum... Kılıçdaroğlu kumpas maharetiyle oturtulduğu koltukta kimsenin gözü olmasın diye mi böyle yapıyor? (…)KAYNAK YENİAKİT


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye Yunanistan'a ada verdi mi? Açıklandı Bozguna uğrayan PYD'nin yeni oyunu! TÜRKİYE'YE GELİYOR EVET ÇIKARSA GEZİ OLAYLARINI BAŞLATIRIZ DİYEN AVRUPAYI SEDAT PEKER BAKIN NEYLE TEHDİT ETTİ HELAL OLSUN İZLEMEYEN PAYLAŞMAYAN KALMASIN