Ana Sayfa
21 Aralık 2017 ( 790 izlenme )
Reklamlar

Aylardır gündemi meşgul ediyordu ve şimdi şok düşüş yaşadı

Aylardır gündemi meşgul ediyordu ve şimdi şok düşüş  yaşadı Tuttukları altın olur mu?

Sanal para birimi Bitcoin’e yaptıkları yatırımla dolar milyarderi olan Amerikalı ikiz girişimcilerin gözü şimdi daha da yükseklerde

Sanal para birimi Bitcoin’e yaptıkları yatırımla dolar milyarderi olan Amerikalı ikiz girişimcilerin gözü şimdi daha da yükseklerde...


Harvard mezunu milli kürekçi Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler 2006 yılında Mark Zuckerberg’in kendi fikirlerini kullanarak Facebook’u kurduğunu ileri sürerek mahkemenin yolunu tutmuştu.

Anlaşma yoluyla 65 milyon dolar kazanan ikizler, avukat masraflarından sonra kalan 45 milyon doları nakit olarak değil, Facebook hissesi olarak aldı. Facebook 2012’de halka açılınca hisselerin değeri 300 milyon dolara çıktı. Winklevoss’lar o zaman tanesi 10 dolar olan Bitcoin’den 11 milyon dolarlık aldı. Bitcoin’in değeri fırlayınca ellerindeki sanal paranın değeri de 1.3 milyar dolara çıktı. 350 milyon dolarlık da Ethereum benzeri başka sanal parayı portföyüne katan ikizler, bir de Gemini isimli sanal para bürosu kurdu.New York Times gazetesine konuşan 36 yaşındaki Winklevoss kardeşler, ellerindeki Bitcoin’leri satma niyetinde olmadıklarını söyledi. İkizler tedavüldeki tüm Bitcoin’lerin yüzde 1’ine sahip.

Servetlerini hacker’lara kaptırmamak için şifrelerini parça parça Amerika genelinde kiralık kasalara dağıtarak sakladıklarını anlatan Winklevoss’lar, Bitcoin’in değerinin çok daha yükseleceğini düşünüyor.

Hedef 8 trilyon dolar

İkizler, tüm Bitcoin’lerin değeri dünyadaki tüm altının değerine denk gelince satmayı düşünebileceklerini söyledi. New York Times, dünyadaki 8 trilyon dolarlık altına karşılık şu an 310 milyar dolarlık Bitcoin bulunduğunu yazdı. 21 milyon adetle sınırlı Bitcoin’lerin bugüne kadar yüzde 80’i tedavüle çıktı. Bu hafta 20 bin doları zorlayan Bitcoin, dün yüzde 7.1 düşüş göstererek 16.500 dolar civarına kadar geriledi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kudüs için tek söz söylememişti! Pişkin açıklama ABD'ye acil çağrı! Rusya gerçeğini öğrenince... Son dakika.Onlarca ölü Devletimiz, fetonun 18 ton altin, ve para zulasini patlatti ..