Ana Sayfa
25 Ocak 2018 ( 2371 izlenme )
Reklamlar

Azeri vekilden AKPM'de dikkat çeken Afrin sözleri

Azeri vekilden AKPM'de dikkat çeken Afrin sözleri
Azerbaycan’ın Avrupa Konseyi Delegasyon Başkanı Prof. Samad Seyidov, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde Afrin operasyonuna destek verdi.
Azeri vekilden AKPM'de dikkat çeken Afrin sözleri
Azerbaycan’ın Avrupa Konseyi Delegasyon Başkanı Prof. Samad Seyidov, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde 6 gündrür devam eden Zeytin Dalı operasyonuna destek verdi.

Bazı meclis üyelerinin harekatın AKPM’nin raporunda “istila” şeklinde tanımlanması önerisine itiraz ederek söz alan Seyidov konuşmasında şunları söyledi:

“Burada bazen çok tuhaf yaklaşımlar görüyorum. Hepimiz bugün terörden çektiğimizi biliyoruz. Sadece Türkiye değil, Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa, Azerbaycan… Terör, Avrupa sınırında bir kanserdir. Ve bir ülke, bu hastalığı engellemek için elinden geleni yapıyorsa, biz bu ülkenin müdahalesine raporumuzda ‘istila’ veya ‘müdahale’ diyemeyiz. Türkiye’nin yaptığı, iki terör örgütü olan DAEŞ ve PKK ile mücadeledir. Bunlar Avrupa ve insanlık için büyük tehditlerdir. Türkiye de bu tehdidi bertaraf etmek için harekete geçmiştir. Hayır bayanlar baylar, bu harekata istila denemez. Türkiye’nin bugün desteğimize ihtiyacı var. Terörle baş etmenin tek yolu budur ve Türkiye’nin bunu başaracağını umuyorum.”

Seyidov bu konuşmasını sosyal medya hesaplarında “Yaşasın bir millət, iki dövlət” diyerek paylaştı

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Çatışma çıktı! Bölge F-16 ve "Atak" helikopterleriyle ateş altına alındı 100 İRAN'LI ASKERİN ÖLÜMÜNDEN BAKIN HANGİ ÜLKE SORUMLU O ülkede darbe girişimi son anda engellendi CHP' li Belediye suç üstü yakalandı .Yorum sizin