Ana Sayfa
30 Eylül 2018 ( 3189 izlenme )
Reklamlar

BAKIN KORKUDAN NELER YAPMIŞLAR

’i ölüm korkusu sardı

Cumhurbaşkanı’nın “’i yerle bir ederiz” açıklaması ve TSK’nın operasyonları sonrası PKK elebaşılarını ölüm korkusu sardı. Korumalarını 2 katına çıkarıp ağır silahlarla donattılar

.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Irak yapmazsa  ve Sincar'ı biz yerle bir ederiz" açıklaması ve TSK'nın son dönemde yaptığı başarılı operasyonları sonrası ağır darbe yiyen PKK'nın yöneticilerini ölüm korkusu sardı.

ETTEN DUVAR ÖRDÜLER
Son bir yılda 3 bin üyesini kaybeden örgütün yöneticileri, çareyi korumalarını artırmakta buldu. İşte yakalanan teröristlerin ifadelerinden, örgüt liderlerinin yaşadığı panik:

Guyi R kod adlı terörist: "Türk askerinin ulaşılamaz denilen yerlere girmesi, Kandil'de morali sıfıra indirdi. Son dönemde aralarında önemli isimlerin de bulunduğu çok sayıda teröristin öldürülmesi ve sınır ötesi operasyonlar nedeniyle örgütün üst yönetimi korkudan yerlerinde duramaz hale geldi. Hava operasyonlarına karşı köylerde kalıyorlar. Cemil Bayık 20, Murat Karayılan 18, Duran Kalkan 12, Mustafa Karasu, Ali Haydar Kaytan ve Zozan Çevlik'in 8'er, Delal Amed 7, Rengin Botan da 6 olan koruma sayılarını, ağır silahla donatılmış olarak 2 katına çıkarıp kendilerine etten duvar ördüler."

​Herekol R kod adlı terörist: "Örgütün yıllardır, teslim olanların askerler tarafından öldürüldüğü ya da işkence edildiği propagandası artık inandırıcılığını yitirdi. Teslim olanların devletin şefkatiyle karşılandığını görülünce, kaçışlar da hızlandı."

'HALKI ÖLDÜRÜN' TALİMATI
Argeş B. kod adlı terörist: "Örgütün başarılı olamayacağını Kandil'deki yönetim de biliyor ama sırf kendilerinin yaşaması için bizi ölüme yolluyorlar. 'Kaçan arkadaşlarınızı ve size destek vermeyen köylüleri öldürün. Yoksa biz siziz öldürürüz' diyorlar. 'Hani biz Kürtlerin hakkını savunuyorduk, nasıl olur da kendi halkımıza kurşun sıkarız' diyen arkadaşlara ise 'Öldürüp askerin üzerine atın' diyorlar."

KORKULARI, TELSİZ MESAJLARINA YANSIDI
- Cemal (Murat Karayılan), Cuma (Cemil Bayık), Abbas (Duran Kalkan) başkanların sesini duydun mu bugünler de?
Bu merakın niyedir?
- (Gülen bir kadın terörist sesi) Seslerini özlemiştir
- Ciddi bir şey sorduk, gülecek ne var?
- Ben duymadım. Amara arkadaş sen duydun mu?
- Boğaz ağrısından sesleri kısılmıştır.
- Soğuktan mı korkudan mı? (2 dakika süren gülme, zılgıt ve ıslık sesi)
- SİHA korkusundan olmasın bu sessizlikleri.

Sabah.
..........................................
Hükümet, istihdam, yatırım, üretim, sosyal politikalarda kadına pozitif ayırımcılık yaparken önemli bir hamleye daha imza atmaya hazırlanıyor. Türkiye İş Kurumu'nca düzenlenen meslek kursu, girişimcilik eğitimi, iş başı eğitim programına katılacak kadınlara hem çocuk bakımında hem de ulaşımda destek verecek. Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, AK Parti iktidarı döneminde yaklaşık 1 milyon 260 bin kadının bu programlardan yararlandığını belirterek, Sarıeroğlu, "Çocuğu varsa onunla gelecek ve bıkabileceği çocuk bakım odaları kuracağız. Ulaşım sıkıntılarını ortadan kaldıracağız" dedi.

3.5 MİLYON KADIN İŞ SAHİBİ OLDU
Son 6 yılda kadın istihdamı yaklaşık yüzde 60 artışla 4.5 milyonu geçti. Kadın odaklı çalışmaların devam edeceğini belirten Sarıeroğlu, AK Parti iktidarı döneminde 1 milyon 260 bin kadının meslek kursları başta olmak üzere tüm programlardan yararlandığını vurgulayarak, "Bu yılın 9 aylık döneminde bu sayı 206 bin kadına ulaştı. Kadınların bu kurs ve programlara katılımını güçlendirecek şekilde de bazı ek mekanizmalar da oluşturuyoruz.. Önlerine çıkan bütün engelleri kaldıracağız, tercihleri genişleteceğiz" dedi.

YARIM MESAİ TAM MAAŞ
Bakan Sarıeroğlu, kadınların istihdamdan ayrılmaması için önemli düzenlemeleri yaşama geçirdiklerini belirterek, "Kadınların özel sektörde yarı zamanlı çalışıp tam zamanlı ücret alması ve sigortalılığının devamıyla ilgili uygulamanın ikincil düzenlemesi çıktı. Kamuda çalışanlara kısmi zamanlı çalışma imkanı getiren ikincil düzenlememizi Başbakanlığa gönderdik. Yakın zamanda yürürlüğe girecek" dedi.


Hazal ATEŞ.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Diyarbakır'da silahlı saldırı! 4 ölü, 7 yaralı Ateist Fizikçi Rezil Olunca Stüdyoyu Terkediyor SON DAKİKA olarak sabah saatlerinde duyuruldu. Türkiye'den dünyaya parmak ısırtacak füze..