Ana Sayfa
06 Aralık 2017 ( 349 izlenme )
Reklamlar

Bakin neye şaşırmış

Reza Zarrab, Hakan Atilla'nın tutuklanmasına şaşırmış!

Reza Zarrab ifadesinin alınmasının altıncı gününde Hakan Atilla'nın avukatları tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Zarrab'ın dün verdiği ifadede ortaya çıkan ayrıntılar şoke etmişti

Eski Halkbank Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın, ABD'nin İran yaptırımlarının ihlal edilmesiyle suçlandığı davada tanık olmayı kabul eden Reza Zarrab New York'taki mahkemede ifade vermeye devam ediyor. Zarrab'ın dünkü duruşmada FBI ile iş birliği yaptığı ve hapiste gardiyanlara rüşvet verdiği ortaya çıkmıştı.
Reza Zarrab'ın ifade verdiği altın günkü duruşması Türkiye saati ile 17.20'de başladı. Atilla’nın avukatları Zarrab’ı sorgulamaya devam ediyor. Zarrab'ın Hakan Atilla'nın tutuklanmasına ilişkin söyledikleri oldukça dikkat çekti.

ZARRAB TUTUKLANMASINA ŞAŞIRMIŞ

Avukatın, "Hakan Atilla tutuklandığında çok şaşırdığınızı söylemişsiniz." ifadesine Zarrab'ın 'Evet' yanıtını verdiği aktarılıyor.

Zarrab'ın, asla Hamaney'le görüşmediğini söylediği ve "Ayrıca hiçbir zaman [İran Cumhurbaşkanı] Sayın [Mahmut] Ahmedinejad'la da görüşmedim, hanımefendi" dediği iddia ediliyor.

Avukat Fleming'in, Yargıç Berman'a, "Sayın Yargıç, sanırım bugün ses kayıtlarını düzenlemiş bulunuyoruz." dediği iddia edildi.Sözü edilen kayıtlar dünkü duruşmada dinletilmemişti.

ZARRAB: HAKAN ATİLLA'NIN OFİSİNE GİTMEDİM

Mahkeme salonunda, savunmaya ait bir ses kaydı çalındığı ifade ediliyor. Ses kaydının, Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan, Zarrab ve Atilla'nın yaptığı bir toplantının ardından, Zarrab ve Aslan'ın yaptığı bir telefon konuşmasına ait olduğu belirtiliyor.

"Bu arada Zarrab'a Atilla'nın ofisine hiç gitmediniz, değil mi?" diye sorulduğu iddia edildi. Zarrab ise "Hayır efendim, binanın hangi katında olduğunu bile bilmiyorum" diye yanıtladı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye tarihi hamle için ortak arıyor TÜRKİYE'DEN AB'YE ÇOK SERT CEVAP ÖYLE BİR İSİM VERDİLER Kİ AMERİKA KUDURACAK ! HELAL OLSUN SİZE AKİT YAZARI ABDURRAHMAN DİLİPAK'TAN EZBER BOZAN ÇIKIŞ! ERDOĞAN KAYBEDERSE