Ana Sayfa
06 Şubat 2018 ( 713 izlenme )
Reklamlar

Bir aylık kar 2 günde yağdı, ordu devreye girdi

Bir aylık kar 2 günde yağdı, ordu devreye girdi
Rusya'nın başkenti Moskova'da bir ayda yağması gereken karın 2 günde yağması sonrası yolları açmak için ordu devreye girdi. İstanbul'a yağması beklenen kar için ise Prof. Dr. Orhan Şen, '15 Şubat'ta gelmesi beklenen soğuk hava dalgası İstanbul'a kar sürprizi yapabilir' dedi.
Bir aylık kar 2 günde yağdı, ordu devreye girdi
Moskova'da kar yağışı 60 yılın rekorunu kırdıSoğuk ve yağışlı hava Avrupa'yı etkisi altına aldı. Moskova'da rekor kar yağışı görüldü, Paris'te 45 bölgede turuncu alarm verildi, Madrid'de de yollar kapandı.

Rusya'nın başkenti Moskova'ya kış ortalamasına göre bir aylık kar, iki günde yağdı. 60 yılın kar yağışı rekoru kırıldı, kar kalınlığı yarım metreyi geçti. Moskovalılar, sokağa kayaklarıyla çıktı. Kentte şimdiye kadar 1 milyon 200 bin metreküp kar temizlendi. Moskova yakınlarında yolları açmak için ordu da devreye girdi. 2 binden fazla ağaç, karın ağırlığına dayanamayarak elektrik tellerinin üzerine devrildi. Moskova okullar bir gün tatil edildi.Tipi nedeniyle çok sayıda uçak seferi iptal edildi.

PEKİ İSTANBUL’A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

Prof. Dr. Orhan Şen’in açıklamalarına göre kar yağışı için net bir tarih bulunmasa da 15 Şubat’ta yurda giriş yapacak olan soğuk hava dalgasının İstanbul’u etkilemesi bekleniyor. Geçtiğimiz soğuk hava sistemleri gibi son dakikada yönünü değiştirmezse 15 Şubat’taki sistemle birlikte İstanbul’a kar yağması bekleniyor.

yeniakit

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yalanlama geldi! Türk askerleri için... İsveç'te Lübnan'lilarin Düğunünde bile '' Erkeklik Sana Yakişir Recep Tayyip Erdoğan"" diye şarkilar Söylüyorlar Reisimize ŞOK HABER-CHP'li Vekilden Hadsizlik CHP'li Vekil, Selina DOĞAN Ölen PKK'lıları Savunurken AlLLAH'a Hakaret Etti ve ALLAH'tan Korkmuyoruz Dedi. YENİDEN BAŞLADILAR