Ana Sayfa
27 Kasım 2017 ( 1066 izlenme )
Reklamlar

Bir ülke daha ASELSAN'ı seçti

Bir ülke daha ASELSAN'ı seçti

ASELSAN tarafından üretilen stabilize silah sistemi Türkiye için yeni bir ihracat kapısı araladı.Kuzey Kore ve Çin Halk Cumhuriyeti etkisiyle ısınan Asya ve Pasifik suları savunma harcamalarının da artmasına ve savunma firmalarının ilgisini çekmeye başladı. Bölgedeki ısınmanın etkisiyle Türk savunma sanayii de son dönemde Asya ve Pasifik bölgesine daha çok ilgi göstermeye başladı. ASELSAN’ın stabilize silah sistemlerinde ki başarısı da yeni bir ihracat kapısı araladı.

Defenceturk'te yer alan habere göre Güney Koreli gemi inşa firması Hyundai Heavy Industries (HHI) 2016 yılında Filipinler Donanmasıyla  2600 tonluk Incheon (FFX-I) Sınıfı fırkateyn üretimi için sözleşme imzaladı. Platformun ön bölümünde ki 76mm baş topu ve 8 hücreli dikey fırlatma sistemine (VLS) ek olarak ASELSAN Muhafız sistemi geminin kıç bölümünde uçuş güvertesine doğru konumlandırılacak. ASELSAN Muhafız sistemi platformun Muharip Yönetim Sistemi (CMS) ile tamamen entegre bir şekilde çalışacak↓↓↓ YENİ HABER ↓↓↓


Hem SSK hem Bağ- Kur hem de memur emeklilerinin maaşı Ocak'ta artacak. Takvim'de yer alan habere göre; 2018'in ilk ayında; SSK ve Bağ-Kur emeklilerine enflasyon zammı, memur emeklilerine yüzde 4 zam ve oluşursa enflasyon farkı yansıtılacak. Emekliler bir yandan Ocak artışını merakla beklerken; ekstra zamlara da odaklandı. İşte emeklilerin beklediği düzenlemeler: ikiye katlanacak.

YÜZDE 8-9 EK ÖDEME:

Yaklaşık 12 milyon emeklinin hesabına her ay net maaşlarıyla birlikte ek ödeme de yatırılıyor. Geçmişteki vergi iadesi sisteminin yerine getirilen ek ödemede tutar, maaş üzerinden belirleniyor. 900 liranın altındaki maaşlara, net aylığın yüzde 5'i oranında ek ödeme yapılıyor. Daha yukarıdaki maaşlarda ise ek ödeme oranı yüzde 4. Şimdi bu ek ödemenin yüzde 8 ya da yüzde 9'a yükselmesi gündemde. Bu durumda tüm emeklilerin geliri artacak. 2 bin lira maaşı olan emekli, her ay 80 lira ek ödeme alırken, bu tutar 160 ya da 180 liraya çıkacak.

SEYYANEN 100 TL:

Yeni emeklilere ve emeklilik için gün sayanlara 100 lira seyyanen zam ihtimali var. SSK ve Bağ-Kur emeklilerine geçen yıl yapılan 100 liralık seyyanen zammın, bu yıl içinde emekli olanlar ve gelecek dönemde emekli olacaklar için de uygulanması gündemde. Emekli dernekleri, memur emeklilerinin maaşlarına 2015'te yapılan ortalama 100 liralık artışta süre sınırı olmadığını, 2016 ve sonraki yıllarda emekli olanların da faydalanmaya devam ettiğini belirterek, "Buna karşın SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin 100 liralık iyileştirilmesi 2016 ile sınırlı kaldı. Durum düzeltilmeli" diyor

355 TL İNTİBAK ARTIŞI:

2000 yılı ve sonrasında emekli olanlara intibak zammı için karar zamanı yaklaştı. Anayasa Mahkemesi'nden intibak vizesi çıkarsa, emekliler yeni bir zamma kavuşacak. Maaşlar yeniden hesaplanacak, intibak zamları belirlenecek. Türkiye Emekliler Derneği'nin verdiği bilgiye göre, karar yaklaşık 5 milyon emekliyi kapsayacak. İlk intibakta 2000 yılı öncesinde emekli olan yaklaşık 2 milyon SSK'lıya 50 ile 355 lira arasında artışlar yapılmıştı. Yeni intibakta da artışların bu seviyede olması bekleniyor.

NAKİT SIKINTISI BİTECEK

Emekliler ayrıca; bayram ikramiyesi, maaş avansı ve faizsiz kredi gibi düzenlemelerin de hayata geçirilmesini bekliyor. Bu düzenlemeler nakit sıkıntısına son verecek.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ABD'nin küstah isteğine karşı tokat gibi hamle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez izleyeceğiniz miting konuşması! YEDİĞİNİZE İÇTİĞİNİZE DİKKAT EDİN...Çiğ ya da az pişmiş et ve iyi yıkanmamış meyve sebzeden oluyor ilerleyince apandisit karaciğer böbrek gibi yerlere yerleşip larva yapmak için yer arıyor bağırsakta yaşıyor ilk olarak. Abdullah Gül bu defa hesaplaşmaya hazırlanıyor!