Ana Sayfa
22 Kasım 2017 ( 600 izlenme )
Reklamlar

BİR YERLERİ RAHATSIZ EDİYORUZ !

Bakan Albayrak: Saldırı alıyoruz

Bakan Albayrak, “Dünyanın birçok yerinden çok farklı siber saldırılar alıyoruz. Yazılım olarak Türkiye’deki yazılım firmalarıyla görüşüyoruz” dedi.


Haber7.com

Enerji Bakanlığı 15 Temmuz’dan sonra başlayan ve 2017 yılında da süreklilik arz eden bir dizi siber saldırılarla karşı karşıya... 

ELEKTRİK HATLARINA SALDIRIYORLAR

Daha önce bir çok ilde elektrik kesintilerine sebep olan sabotaj girişimleri aralıksız devam ediyor. 2015 yılında Türkiye’nin ulusal elektrik şebekesinde büyük bir sabotaj hazırlığında olduğu tespit edilen Siber korsanlar,  özellikle elektrik üretim ve iletim hatlarını kontrol eden sistemlere yönelik çok sayıda sızma girişimi gerçekleştirmişti. O günlerden başlayan ve halen devam eden saldırılar Türkiye tarafından tespit edildi ve tek tek engellendi. 

500 HACKER İLE ANLAŞMA İMZALANDI

Saldırılara karşı harekete geçti ve Türkiye geçtiğimiz günlerde de İçişleri Bakanlığı bünyesinde 
bilişim ve siber suçlarla mücadele için 500 beyaz hacker ile sözleşme imzaladı.

  BAKAN ALBAYRAK: BİR YERLERİ RAHATSIZ EDİYORUZ DEMEKKİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 2017 başından beri siber saldırı aldıklarını belirterek, "Dünyanın birçok yerinden saldırı alıyoruz. Madenlerle ilgili ciddi bir ihbar geliyor. Bir yerleri rahatsız ediyoruz demek ki."dedi.

  YERLİ FİRMALARLA GÖRÜŞÜLÜYOR

  Gerekli tüm tedbirlerin alındığının altını çizen Albayrak "Bunları her dakika, her gün söylemiyoruz ama tedbir alıyoruz, denetimi artırmaya çalışıyoruz. Türkiye'deki yazılım firmalarıyla görüşüyoruz. Yabancı yazılımlarla Türk yazılımları birleştirip bu konularla ilgili, siber güvenlik açısından hangi adımları atabiliriz bunları çalışıyoruz" diye konuştu..

  Önerilen Videolar

  Reklamlar

  Bunlar da İlginizi Çekebilir

  CHP'de kriz patlak verdi: Kılıçdaroğlu'nun yardımcısından Kılıçdaroğlu'nu kızıdracak sözler Dünya bunu konuşuyor..Bu Bitki Kanser Olma Riskini Sıfıra Düşürüyor ! OPERASYON SIRASINDA FARKEDİLDİ .YAPRAKLARIN ALTİNDA ... ABD ile Çin arasında