Ana Sayfa
30 Ekim 2017 ( 3822 izlenme )
Reklamlar

Birileri çok ama çok fazla kuduracak

Birileri çok ama  çok fazla kuduracak 


Türkiye'de 3. Nükleer Santral için anlaştılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan - Çin Devlet Başkanı Şi görüşmesinde, Türkiye'de üçüncü nükleer santral inşası için sürecin hızlandırılması konusunda mutabık kalındı.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Uluslararası İşbirliği İçin Kuşak ve Yol Forumu'na katılmak üzere geldiği Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile yaptığı görüşmeye ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, son dönemde dördüncü kez bir araya gelen Erdoğan ve Şi'nin görüşmesinde, ağırlıklı olarak ekonomik ilişkiler ele alındı.
 
Zirvede, Türkiye'de üçüncü nükleer santralin yapımı konusu da ele alındı. Bu sürecin hızlandırılması için tekrar irade beyan edildi. Ayrıca müzakere sürecinin hızlandırılmasında da mutabık kalındı.
 
Daha önce kurulan e-ticaret platformunun başarılı bir şekilde büyüdüğünün altı çizilen görüşmede, liman işletmeciliği ve gemi yapımı konularında iş birliğinin artırılmasının gereği ifade edildi. İthalat-ihracat dengesi, yatırım ve bankacılık konularının da ele alındığı zirvede, bu alanlarda daha fazla iş birliği yapılması yönünde de irade beyan edildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İki Türk mühendisin geliştirdiği cihaz ABD ordusu ve NASA'ya satıldı Ben Erdoğan ne diyor ona bakarım! TÜRKİYE'NİN İRAN HAMLESİ ABD VE SİYONİSTLERİ TUTUŞTURDU...! Dünya Türk pilotunu konuşuyor