Ana Sayfa
18 Aralık 2017 ( 1198 izlenme )
Reklamlar

BMGK'da ABD'den ilk Kudüs mesajı

BMGK'da ABD'den ilk Kudüs mesajı


BMGK, ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararına karşı Filistin'in hazırladığı karar tasarısını görüşmek üzere toplandı.
Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ndeki (BMGK) toplantıda ABD Temsilcisi Nikky Haley, Washington'ın Kudüs ile ilgili önerilen yasa tasarısını vetoedeceğini açıkladı.

Böylece tasarının BMGK'den geçemeyeceği, BM Genel Kurulu'na yönlendirileceği netleşti.

FİLİSTİN YÖNETİMİ HAZIRLADI

Geçen hafta Filistin Yönetimi tarafından hazırlanan ve BMGK üyesi Mısır tarafından sunulan yasa tasarısı, Kudüs'ün statüsünün iki tarafın da gözetilmesiyle ele alınmasını istiyor. "Kudüs'ün statüsünü ve demografik yapısını değiştiren herhangi bir karar veya eylemin yasal gücü yoktur. Lağvedilmelidir" ifadesi kullanılan tasarıda, Kudüs konusunda BM kararları ile çelişen bir tavır içine girmekten kaçınılması gerektiği belirtiliyor.


Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İnsanlığın Bittiği Anın Görüntüleri ... Farkındalık Adına İbretlik Bir Görüntü İzlemeyen Paylaşmayan Kalmasın.!!! Onların eseriyiz’ diyen Figen PKK/PYD’liler ölmesin diye bakın ne yapacak! Cübbeli Bitirim Genç Dinleyenleri Şaşırtıyor :) . Rıdvan konuştu Birileri yine çok fena kuduracak .Helal olsun sana