Ana Sayfa
18 Şubat 2018 ( 218 izlenme )
Reklamlar

BÖYLESİ İLK KEZ OLUYOR

Almanya'da TSK'ye destek mitingi
AA |  17 Şubat 2018 Cumartesi 

Almanya’nın Bremen eyaletinde Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na destek vermek amacıyla ”TSK’ye destek, PKK’ya lanet” mitingi düzenlendi.

Almanya'da TSK'ye destek mitingi
Bremerhaven merkezindeki Büyük Kilise Meydanı'nda düzenlenen  gösteriye, Bremerhaven ve çevre illerinden yaklaşık bin 500 Türk katıldı.
 
Ellerinde Türk bayrakları ve “PKK-PYD'' terör örgütünü kınayan  pankartlarla kilise meydanını dolduran göstericiler, ''Ne mutlu Türküm diyene'',  ''Yurtta sulh, cihanda sulh'', ''Vatan sana canım feda'',  ''Türk, Kürt, Arap,  Laz, Çerkes hepimiz kardeşiz'', ''Bir ölür, bin diriliriz'', ''Söz konusu vatan  ise gerisi teferruat" sloganları attı.

“Zeytin Dalı Harekatı Türkiye'nin meşru müdafaa hakkıdır”
 
Mitingi düzenleyen Zafer Işık, Türkiye’nin Suriye sınırındaki terör  örgütü yapılanmasına yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın Türkiye'nin  meşru müdafaa hakkı olduğunu ifade etti.
 

 
BÖYLESİ İLK KEZ OLUYOR
 
Türkiye Cumhuriyeti’nin birliği ve bütünlüğüne karşı tehdit oluşturan  bütün oluşumlara karşı savunma hakkı bulunduğunu vurgulayan Işık, şöyle konuştu:
 
''Bunu hiçbir güç engelleyemez. Türkiye Cumhuriyeti  bir bütündür,  bölünemez. Afrin’de olanları masumlara saldırı olarak göstermeye çalışanlar, Türk  tarihi hakkında zerre kadar bilgisi olmayan insanlardır. Avrupa, sadece mağdur  edebiyatı yapanlar tarafından manipüle edilerek gerçekler perde arkasında  bırakılmıştır. Almanya’nın kuzu görünümlü tilkilerin yalanlarına itibar  etmemelidir.'' diye konuştu.
 
Bu arada polis, Bremerhaven’de ilk kez siyasi miting dışında bu kadar  kalabalık bir etkinlik düzenlendiğini açıkladı.

GAZETE VATAN

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Devlet Bahçeli'den salonu ayağa kaldıran sözler: 81 Düzce'den sonra 82 Kerkük, 83 Musul Kudüs için tek söz söylememişti! Pişkin açıklama 3. Havalimanı’na çok özel koruma Musul ve Kerkük'ü Alacağız-Cerablus'tan Sonra Hedef MUSUL ve KERKÜK