Ana Sayfa
18 Ocak 2018 ( 949 izlenme )
Reklamlar

Çarpıcı İncirlik iddiası: Türkiye ABD'ye iletti

Çarpıcı İncirlik iddiası: Türkiye ABD'ye iletti

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Türkiye ile ABD arasındaki görüşmelerde İncirlik Üssü'nün kullanımının ilk kez dile getirildiğini iddia etti.

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programına konuk olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, İncirlik Hava Üssü'nün kapatılma ihtimalini değerlendirdi.

"SON GÖRÜŞMEDE İNCİRLİK MESAJI VERİLDİ"

Selvi programdaki konuşmasında, ABD ile yapılan son görüşmelerde, 'Türkiye'de halk İncirlik ve Kürecik üslerini sorguluyor' mesajının iletildiğini söyledi.

Selvi'ye göre ABD tarafından dün ve geçtiğimiz günlerde gelen açıklamalar da bu mesajla alakalı.

"TÜRKİYE BUNU İLK KEZ YAPTI"

Abdulkadir Selvi yorumunda, iki ülke arasında gerginlikler yaşansa da ve Türkiye'de halk sık sık bu üsleri gündeme getirse de Türkiye tarafının ilk kez bu konuyu masaya getirdiğini belirtti.  

Türkiye ile ABD arasında son görüşme geçtiğimiz gün Kanada'da dışişleri bakanları Mevlüt Çavuşoğlu ile Rex Tillerson arasında gerçekleşmişti. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TRUMP DÜNYAYI SAVAŞA ZORLUYOR TABİİKİ TÜM CHP' LİLER AYNI DEĞİL ELBETTE .BAKIN NELER SÖYLÜYOR NELER BU TEYZEMİZ Temel Karamollaoğlu açıkladı: En büyük tuzak... Amerika’da cumhurbaşkanımıza hakaret eden teröristlere, vatandaşlarımızdan meydan dayağı.