Ana Sayfa
21 Ocak 2018 ( 409 izlenme )
Reklamlar

Cevizin içinden çıkan kabuğun inanılmaz faydası...

Cevizin içinden çıkan kabuğun inanılmaz faydası...
Ceviz kendi başına tüketildiğinde bile sağlığımız için oldukça faydalı bir besin. Ancak cevizin içerisinden kabuk diye çıkartıp attığımız o kısmın sağlığımız açısından oldukça faydalı.


Cevizin içerisindeki ağaç şeklindeki kabuklar dikkat ettiyseniz görünüm itibariyle akciğere benzemektedir.


Bu kabukların çok az bir kısmını bile kaynartarak içtiğinizde akciğerleri temizlediği ve akciğerlerinizdeki balgamı  düzenli kullanımda tamamen söküp attığı söylenmektedir.

Aynı zamanda içerisinde bulunan omega 6 vitaminleri ve diğer faydalı minareler,
 
  yağ yakımı aktif hale geliyor ve faydalı kollestrol ile damar sağlığını koruyor.

Ancak kötü kollestrolü olanların ceviz içi ile birlikte mutlaka cevizin içinden çıkan kabukları çay ile beraber tüketilmesi tavsiye ediliyor.

Bölgesel yağlanması olanlar, diyet yaptığı halde göbek ve basenlerinde fazlalık olanlar için ideal bir yağ eritme ve kilo verme kürü olduğu biliniyor.

 Ayrıca prostat kanseri, kalın barsak ve göğüs kanseri çeşitlerinden korunmamızı sağladığı ayrıca bağışıklık sistemimizi de güçlendirdiği biliniyor.

 Cevizin içinden çıkan kabuklar nasıl kaynatılır?


Birkaç parça kabuğu 1 fincan suda 2-3 dakika, kırmızı renk alana kadar kaynatın, biraz demlendikten sonra her gün 1 bardak içebilirsiniz.
MİLLİYET

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

CHP İstanbul İl Başkanı'na büyük şok ! Kukla krallıktan 414 milyar dolarlık hamle! Bekir Coşkun'dan skandal yorum. ABD'den açıklama: Türkiye'ye çağrı yapıyoruz