Ana Sayfa
08 Ocak 2018 ( 260 izlenme )
Reklamlar

CHP’den Abdullah Gül ve Bülent Arınç’a ...

CHP’den Abdullah Gül ve Bülent Arınç’a çağrı.. Gelin kayığımıza binin!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, OHAL kapsamında uygulanan son KHK’yı eleştiren Abdullah Gül ve Bülent Arınç’a yönelik “Biz dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl olur da Bay Kemal’in kayığına binersiniz?” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yorumuna CHP Grup Başkanvekili Engin Altay cevap verdi.

TBMM’de gerçekleştiği basın toplantısında söz alan CHP’li Altay, “Bay Kemal’in kayığına birlikte yola çıktığı arkadaşlarının bindiğini itham ediyor. Keşke binseler.

Onlar o kayığa binerse Kılıçdaroğlu’nun kayığına binmiş olmaz, demokrasi, adalet ve hukukunun kayığına binmiş olurlar. Onlar otokrasi ve despotizm kayığında daha fazla vicdanlarını kanatmamak için yollarını ayıranlardır.” dedi.

BAŞBAKAN’DAN ABDULLAH GÜL AÇIKLAMASIBaşbakan Binali Yıldırım: Oyun gibi bu davayı tüm dünya izledi. Bizim için bir kıymeti yoktur. Türkiye kendisine yapılanın karşılığını verecektir.

CHP’li Beşiktaş Belediyesi hakkında neler söyleyeceksiniz?

Bu bir hukuki süreçtir. Kamu gücünü kullananlar kamu menfatini korumak zorunda. Bunun hukuk içinde karşılığını alması gayet normaldir. Seçimden seçime geçen süre içerisinde sadece hizmetle sorumlusunuz.

Bakan Soylu’nun sözleri için neler söyleyeceksiniz?

İçişleri Bakanımız bu konuya dikkat çekmesi için yapılmış bir açıklamadır. Bu işin nasıl alçakça bir iş olduğunu, en şiddetli şekilde üzerine gidilmesi gerektiğinin altını çizilmiştir. Kimse hukuktan üstünde değildir. Cezayı verecek olan hukuktur.

Abdullah Gül’ün KHK açıklamaları için neler diyeceksiniz? 2019’da muhalefetin adayı olur mu?

Kendisi bu partide beraber yola çıktığımız bir arkadaşımız. Cumhurbaşkanı ve Başbakan’lık yaptı. Biz her zaman onu dinleriz. Ama bu konuşmaların polemik konusu olmasını tasvip etmiyoruz.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

RUSYA'DAN SERT ÇIKIŞ Türkiye’nin anti kuşatma planı CEM KÜÇÜK SÖZCÜ'NÜN REZALET KARİKATÜRÜNÜ SAVUNAN CAN ATAKLI'YI BÖYLE SUSTURDU!! Batının TÜRKİYE aleyhi davranışlarına karşın TÜRKİYE'nin elindeki müthiş koz .İZLE PAYLAŞ LÜTFEN