Ana Sayfa
06 Ocak 2018 ( 1309 izlenme )
Reklamlar

CHP'den asgari ücret ve taşeron işçi itirafı

CHP'den asgari ücret ve taşeron işçi itirafı
CHP'nin Ekonomiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, taşeron işçi düzenlemesi ve asgari ücret zammıyla ilgili olarak, "Taşerona kadro verildiyse CHP'nin başlattığı politika sonucudur. Asgari ücret zamlandıysa yine CHP'nin eseridir" diyerek; iki düzenlemeyi sahiplenmeye çalıştı.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) ekonomi kurmayları, İstanbul'da ekonomi muhabirleri ile bir araya geldi
 
Şişli'de bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Erdoğdu, "Taşerona bugün kadro verildiyse CHP'nin o seçim öncesi başlattığı ve o seçimle birlikte yükselttiği politikalar sonucudur. Asgari ücretin bugünkü seviyesine gelmesi de o günkü politikaların sonucudur" ifadelerini kullandı.
 
Erdoğdu, bu sözleri ile asgari ücrete beklentilerin üzerinde yapılan yüzde 14,2’lik zam oranını sahiplenmeye çalışırken, taşeron düzenlemesinin büyüklüğünü de itiraf etmiş oldu.
 
"HÜKÜMET DÜNYANIN EN DOĞRU İŞİNİ YAPSA BİLE YANINDA OLMAYACAĞIZ"
 
Taşeron ile ilgili AK Parti hükümetinin gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki düzenlemeyi ve asgari ücrete enflasyon oranının üzerinde yapılan zammı günlerdir ağır bir dille eleştiren ve haksızlık yapıldığını iddia eden CHP’de, Aykut Erdoğdu’nun bu itirafları akıllara CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın "hükümet dünyanın en doğru işini yapsa bile yanında olmayacağız" sözlerini getirdi.
 
Kaynak: Yeni Şafak

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

AK-47 Nasıl Çalışır REİS tüm ezberleri Bozdu ..Erdoğan- Lozan'ı zafer diye yurtturdular (İnönü'ye çaktı) Öyle sorular sordu ki hayırcıları çileden çıkardı Kıyas bile yapılamaz: 6 puanlık fark var!