Ana Sayfa
07 Haziran 2017 ( 125 izlenme )
Reklamlar

CHP'li vekil'in çağrısı ile TAK'ın açıklaması nasıl pişti oldu?

CHP'li vekil'in çağrısı ile TAK'ın açıklaması nasıl pişti oldu?

CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu dün yaptığı açıklamada Avrupa'dan 'Türkiye'ye yaptırım' uygulamasını istedi. CHP'li vekilin 'ekonomik ayakla ilgili hamlesi'nin ardından, terör örgütü PKK'nın yavrusu TAK'tan ise 'şiddet, vahşet ve terör ayağıyla ilgili hamle' geldi. Birbirini tamamlayan açıklamalar akıllarda soru işareti bıraktı.

CHP'li vekil Avrupa'yı Türkiye'ye yaptırım uygulamaya davet etti! CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Avrupalı ülkelere Türkiye'ye yaptırım uygulamaları konusunda çağrıda bulundu. Almanya'nın Der Spiegel Gazetesi'ne konuşan CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, kendi ülkesinin çıkarlarını hiçe sayarak Türkiye ile işbirliği içerisinde bulunan Avrupa ülkelerini, Türkiye'ye karşı kışkırttı.

TÜRKİYE'YE YAPTIRIM ÇAĞRISI

Gazeteye verdiği demeçte, Türkiye'ye karşı ekonomik yaptırım uygulanması ve yatırımların kesilmesi çağrısında bulunan Tanrıkulu; bu çağrısının karşılık bulması durumunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın zor günler geçirebileceğini belirtti. Der Spiegel'in ''Erdoğan başka dilden anlamaz'' başlığıyla duyurduğu bu haber metni, AK Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu'nun sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmasıyla birlikte sosyal medyada en çok konuşulan konulardan biri oldu.

CHP'li Sezgin Tanrıkulu'na çok sayıda tepki mesajı yağarken, milletvekili olduğu ülkenin çıkarlarını korumaması konusunda birçok eleştiri mesajı aldığı görüldü.

TAK'TAN ALÇAKÇA ÇAĞRI

PKK'nın örgütlerinden olan TAK da önümüzdeki süreçte "Türkiye'deki tüm şehir ve metropollerin savaş alanı olacağını" ilan etti. Terör örgütüne ait bir siteden yapılan adice açıklamada kana susamış vahşiler, "kendilerinin de TC'ye karşı acımasız olacaklarını, Türkiye'yi yatırım ve turizm için güvenli bir ülke sananları uyardıklarını, tüm şehirler megapol ve metropoller, turistik alanların savaş alanı olduğunu ve eylemlerinin geçmişten çok daha yoğun olacağını" ilan ettiler.

Uzun, yalanlar ve iftiralarla dolu kan kokan bir açıklama yapan TAK, kahraman Mehmetçiğin operasyonları ile beli kırılan PKK'nın acısıyla gözdağı vermeye çalışırken, terör bildirisinin zamanlaması ilginç bulundu. 

Kamuoyu CHP'den ve Tanrıkulu'ndan yaptıkları skandal çağrı için özür dilemeleri ve çağrılarını geri çekmelerini bekliyor. 

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

ERDOĞAN YENİDEN HAÇLI İTTİFAKI KURMAK İSTEYEN PAPA'YI VE AVRUPAYI BÖYLE TEHDİT ETTİ HELAL OLSUN İZLEMEYEN KALMASIN..! TÜRKİYE ÜSTÜNLÜĞÜ GÖZE ÇARPIYOR Meral Akşener'den tehdit gibi sözler: Hadi yüreğiniz yetiyorsa... "TÜRKİYE SINIRLARI İÇERİSİNDE SİLAHLI AYAKLANMA..."