Ana Sayfa
19 Kasım 2017 ( 1097 izlenme )
Reklamlar

CHP Sarraf için ABD'ye koşuyor!

CHP Sarraf için ABD'ye koşuyor! 15 Temmuz davalarında neredeydi?

15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul ve Ankara’da görülen duruşmalarının hiçbirine katılmayan CHP, ABD’deki Sarraf davasını takip etmek için heyet gönderiyor.

FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişiminin İstanbul ve Ankara’da görülen duruşmalarının hiçbirine katılmayan CHP, ABD’deki Rıza Sarraf davasını takip etmek için heyet gönderiyor. CHP’nin gayri milli tavrı büyük tepki çekerken, hukukçular Akit’e önemli açıklamalarda bulundu. Avukat Harun Akdere, CHP’nin 17-25 Aralık ihanet operasyonlarına sahip çıkmasına tepki göstererek, “15 Temmuz Davalarında suç ortaklarının yargılandığını görmek istemiyorlar, ben öyle görüyorum bunu. Amerika’da ise, kendilerini yargılayıcı makamda görüyorlar. Tek dertleri bu ülkede Tayyip Erdoğan öncülüğündeki milli duruşun ortadan kalkması ve yeniden boyun eğen bir Türkiye görmek. 17-25 öncesinde Kılıçdaroğlu’nun ilk pazarlanmaya çalışıldığı dönemde, daha Baykal operasyonu yapılmamışken, arkasında çeşitli dosyalar olduğu, bunların birinde de Halk Bank yazdığı hepimizin malumu. Suç ortaklarının delilleri o mavi dosyalarda zaten. 17-25 Aralık sonrası tapelerle kürsülere çıkan, oralarda ses kaydı dinleten de bunlardı. 15 Temmuz akşamı tankların arasından sıvışıp, televizyon seyrederken kontrollü darbe açıklamalarını planlayanlar da bunlardı. Dolayısıyla, ABD’deki o duruşmalardan kendilerince, bu tapeler meşrudur deyip yeniden pazarlamanın yollarını arıyorlar. Zaten bu yöndeki sosyal medya çalışmalarını da görüyoruz” dedi.

CHP 17-25 ARALIK’TA FETÖ’NÜN OYUNCAĞI OLDU

Avukat Müşir Deliduman ise, 17-25 Aralık sürecinde CHP’nin milli bir duruş sergilemediğini hatırlatarak, “17-25 Aralık’ta CHP FETÖ’nün oyuncağı oldu. Cumhurbaşkanını hedef aldılar, dolayısıyla Müslümanları hedef aldılar. Yargılamanın bir kumpas olduğunu yine Akit Gazetesi 22 Aralık 2013 tarihinde yazdı. Bu sürecin ardından bunlar Türkiye’de yargılama yapamayacaklarını anladıklarında yurtdışına kaçtılar” ifadelerini kullandı.

Rıza Sarraf’ın Amerika’da yakalanmasının ardından bu defa yargılama orada başladı” diyen Avukat Deliduman, “Burada yargılama yapılamayınca FETÖ’cüler konuyu ağababalarına taşıdı. Suç unsuru olmayan bir konunun ısıtılması siyasi bir manipülasyondur. Bütün bunları CHP de biliyor. Eğer bilmesine rağmen böyle davranıyorsa, ya oyunun içinde ya da oyuna geliyor. Yaptıkları iş sağlıklı değil, hukuken de kabul edilebilir bir yönü yok” şeklinde konuştu

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Türkiye, ABD’nin Barzani Planını Böyle Bozguna Uğratmış! Mikroplar ölsün... özellik bu dönemler gerekli bir bilği Davos 'ta Mehmet Şimşek rüzgarı KILIÇDAROĞLU'NA BUGÜNE KADAR VERİLMİŞ EN SERT CEVAP ! İZLEYİN ZATEN PAYLAŞACAKSIN!! HELAL OLSUN!!