Ana Sayfa
27 Eylül 2018 ( 4450 izlenme )
Reklamlar

Çın 'den beklenmedik flaş adım ...

ABD ve Güney Kore'nin süren tatbikatına Çin'den gözdağıABD ile Güney Kore'nin Kore Yarımadası'nda hafta başında geniş çaplı ortak askeri tatbikatı yapmasına Çin'den yanıt geldi.

Kuzey Kore ile komşusu Güney Kore ve müttefiki ABD arasında Pyonyang'ın balistik füze ve nükleer silah denemelerinin ardından başlayan kriz sürerken, Pekin uyarılara rağman bölgede askeri tatbikatlarını sürdüren Washington'a 'daha önce görülmemiş' şekilde yanıt verdi.
 
ABD ve Güney Kore bölgede pazartesi günü geniş çaplı hava muharebesi tatbikatı 'Açıkgöz'ü gerçekleştirmişti.
 
Sputnik'in South China Morning Post'a dayandırdığı habere göre aynı gün Çin bölgede casus uçaklarıyla hava tatbikatı gerçekleştirdi. 
 
Çin Hava Kuvvetleri Sözcüsü, Kore Yarımadası yakınlarında, Doğu Çin Denizi ve Sarı Deniz üzerinde casus uçaklarıyla 'daha önce hiç üzerinde uçulmamış bölge ve rotalarda' tatbikat yaptıklarını aktardı.


WASHINGTON VE SEUL'E BİR UYARI'
 
Gazeteye konuşan Çinli askeri uzman Li Jie "Çin ordusunun bu açıklamasının zamanlaması aynı zamanda Wahington ve Seul'e Pyongyang'ı daha fazla provoke etmemeleri konusunda bir uyarı" değerlendirmesinde bulundu.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

TÜRKİYE KESİNLİKLE KAZANACAK KILIÇDAROĞLU MERKEL'E BÖYLE YALVARDI! PAYLAŞIN HERKES GÖRSÜN BU ZAVALLILIĞI !!! Farkettiniz mi ! Cumhurbaşkanı Erdoğan subliminal mesajla milleti böyle uyandırmı DENGELERİ DEĞİŞTERECEK FLAŞ HAMLE