Ana Sayfa
23 Aralık 2017 ( 363 izlenme )
Reklamlar

ÇIN 'DEN FLAŞ FILISTIN AÇIKLAMASI

ÇIN 'DEN FLAŞ FILISTIN AÇIKLAMASI 


Çin'den Filistin 'e kritik bir destek geldi. Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu  Kudüs  olan tam bağımsız ve egemen Filistin'i desteklediklerini söyledi. Öte yandan Vang, Filistin halkına birleşmeleri, sorunları diyalog ile çözmeleri, BM'nin bu konuda rolünü artırmaları ve barış çağrısı için seslerini yükseltmeleri çağrısında bulundu.

Şinhua ajansı haberine göre Bakan Çin Dışişleri Bakanı Vang Yi, başkent Pekin'de Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas'ın özel temsilcileri Ahmet Majdalani ve Nabil Shaath ile bir araya geldi.

İki devletli çözümü benimsediklerini belirten ve bu konuda uluslararası topluma harekete geçme çağrısı yapan Vang, "Filistin sorunu ortada kökleşmiş bir sorundur. Bu sorun çözülmeden Ortadogu'da barış sağlanamaz." ifadelerini kullandı.

"BAĞIMSIZ VE EGEMEN FİLİSTİN'İ DESTEKLİYORUZ"

Bakan Vang, sıkı bir şekilde, 1967 sınırları temelinde başkenti Doğu Kudüs  tam bağımsız ve egemen Filistin'i desteklediklerini ifade etti.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda ABD'nin tehditlerine rağmen kabul edilen Kudüs kararının sadece uluslararası toplumun fikir birliğindeki kesin tavrı yansıtmadığını vurgulayan Çin Dışişleri Bakanı, bu kararın ayrıca Ortadoğu'da barış sürecinin hızlandırılması için de bir çağrı anlamına geldiğini kaydetti.

BM BU KONUDA SESİNİ YÜKSELTMELİ

Vang, son olarak, Filistin halkına birleşmeleri, sorunları diyalog ile çözmeleri, BM'nin bu konuda rolünü artırmaları ve barış çağrısı için seslerini yükseltmeleri çağrısında bulundu.

Özel temsilciler Majdalani ve Shaath ise Çin'in Filistin halkına olan desteği için teşekkür etti.

Kaynak: AA

.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erdoğanın düsmanlarımızı çıldırtan o muhteşem konuşması... Yılanın soktuğu adam, birlikte ölmek için karısını ısırdı Katar krizinin asıl nedeni ...Tüm bildiklerinizi unutun ! Budist zulmünü protesto eden kalabalığı hazmedemedi ve böyle provake etti