Ana Sayfa
05 Aralık 2017 ( 1841 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taşeron işçi açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan taşeron işçi açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, taşeron işçi düzenlemesine ilişkin 'çalıştıkları yerde istihdam edilecekler' dedi.

Taşeron düzenlemesinde 12 madde!

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Başbakan Yıldırım, "Taşeron düzenlemesi son şeklini aldı, 12 maddeden oluşuyor" dedi.Başbakan Binali Yıldırım Güney Kore ziyareti öncesi taşeron düzenlemesine ilişkin, ''Bu statüde çalışan, yüzbinleri ifade edeceğimiz kişilerin, kamuda işçi statüsünde süresiz sözleşmeli olarak çalışmasını öngören bir düzenleme gerçekleşecek. Taşeron düzenlemesi son şeklini aldı, 12 maddeden oluşuyor.'' ifadelerini kullandı. 

DÜZENLEME 12 MADDEDEN OLUŞUYOR

Başbakan Binali Yıldırım, taşeron düzenlemesine ilişkin olarak, "Bununla ilgili detaylar 12 maddeden oluşuyor, detayları Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanımız bu hafta içerisinde ilgili taraflarla paylaşmış olacak. Muhtemelen yarınki grup toplantımızda da Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuya değinebilir" dedi. 

KASIM AYI ENFLASYON ORANI

Yıldırım, ''Beklediğimizden biraz yüksek geldi. Yılın ikinci yarısından itibaren enflasyonda yukarı doğru bir kıpırdanma var. Bunun geçici bir durum olduğunu düşünüyoruz. Aralık ayındaki oranın bundan daha düşük olacağını öngörüyoruz. 2018'de fevkalade bir durum olmazsa bu oran daha da düşecek." dedi.
Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Korkunç Videolar Paylaşarak Bizi Korkuttuğunu Sanan DEAŞ Türkiye Oyunlarını Bozunca Bakın Aniden Neden Ortadan Kaybolmuş! Paylaşmayan Kalmasın.. Uyarı geldi: Marmara'da tsunami bekliyoruz 15TEMMUZ ŞEHİDİ PEYGAMBER MEZARINDA GÖRÜNDÜ! ŞOK OLACAKSINIZ PAYLAŞMAYAN KALMASIN CHP kurultayı krizle başladı! Salonu terk etti