Ana Sayfa
05 Ocak 2018 ( 1230 izlenme )
Reklamlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te resti çekti


Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te resti çekti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bu bizi ciddi manada yorduğu gibi milletimi de ciddi manada yoruyor. Yani belki de bizi bir karara doğru sürükleyecektir. Zira sürekli olarak 'ne olur artık bizi de alıverin' diyecek halimiz de pek yok." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;
 
Türkiye 54 yıldır AB kapısında bekletilen bir ülke. AB bize bu konuda gerekçe sunamıyor.
 
Bu bizi ciddi manada yorduğu gibi milletimi de ciddi manada yoruyor. Yani belki de bizi bir karara doğru sürükleyecektir.
 
Zira sürekli olarak 'ne olur artık bizi de alıverin' diyecek halimiz de pek yok. Bakın bunu Fransa'dan söylüyorum.
 
EUROSAM ANLAŞMASI
 
Bugün burada EUROSAM ile ilgili bir anlaşmayı imzalamış olduk ki bu çok önemli bir adım. Bir diğer NATO ülkesi İtalya'yı da içine alacak şekilde üçlü bir anlaşmanın adımını da böylece atmış olduk. Şimdi bundan sonrası, süratle yola çıkmak ve süratle de bu işin üretimine geçmek.
 
"MÜCADELEYİ BERABER VERMEMİZ GEREKİR"
 
Her an DEAŞ'la mücadelemiz süreceği gibi şimdi dostlarımıza sesleniyorum, aynı şekilde PYD/YPG, PKK'nın yan kollarıdır. Bunlara karşı da aynı mücadeleyi bizim beraber vermemiz gerekir.
 
Maalesef bazı dostlarımız bu konuda bakıyorsunuz halen YPG'yi, PYD'yi yanlarına almak suretiyle DEAŞ'a karşı mücadele ettiklerini sanıyorlar. Halbuki DEAŞ'a karşı yeni yeni planlamalar yapılıyor ve onlara daha farklı yaşam zeminleri hazırlanıyor. Bu konuda da bence uyanık olmak, istihbarat örgütlerimizin birbirleriyle olan dayanışmasını, bilgi akışını daha ileri seviyelere taşımamız gerekir diye düşünüyorum.
 
FETÖ VE PKK AVRUPA'DA KURUMSALLAŞIYOR
 
Fransa'da FETÖ mensuplarına yönelik hassasiyet çok önem arz ediyor. Buralarda dernekleriyle, vakıflarıyla, iş yerleriyle adeta kurumsallaşıyorlar. PKK aynı şekilde kurumsallaşıyor. Yani buralardaki hassasiyet eğer gözden kaçırılırsa inanıyorum ki yarın bunun sıkıntısı farklı olacaktır.

Macron'un açıklamalarından satırbaşları;

Diyalog ve ortak çalışma yaklaşımı içindeyiz. Türkiye ile bölgesel ve küresel çıkarlarımız ve birlikte çözmemiz gereken sorunlar var.
 
Bütün terör gruplarıyla mücadele ediyoruz. Terörle mücadelemizi sürdüreceğiz. Terörle mücadelede örnek bir işbirliğimiz var.
 
Görüşmemizde Sinop nükleer santrali konusunu da konuştuk.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Milyonlarca kişiye müjde! Herkes bin lirasını alsın! Trump, DAEŞ'in kurucusunu açıkladı, yayın kesildi! ABD başkan adaylarından Trump, DAEŞ'i Clinton kurdu deyince yayını kestiler! İşte o anlar. . BAHÇELİ'DEN ZEHİR ZEMBEREK SÖZLER Nakşibendi Ordusu ERDOĞAN'dan Emir Bekliyor! İZLE-İZLET!!