Ana Sayfa
29 Ekim 2017 ( 165 izlenme )
Reklamlar

DARBECİ HAİN MAHKEMEDE BÖYLE TEHDİTLER SAVURDU

TÜRKSAT’a giderek yayınları kesmeye çalışan darbeci hain Osman Kemal Küçük mahkemedeki son sözünde açık açık tehdit ederek, “Bu karar bir başlangıçtır” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Ankara Gölbaşı’ndaki TÜRKSAT’ın yayınlarını kesmeye çalışan, 4’ü firari 5’i sivil 17 kişinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, asker sanıklardan 8’ine 3’er kez, 5 sivil sanığa birer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis verdi.

Mahkeme, ayrıca asker sanıkları farklı suçlardan toplam bin 463’er kez hapis cezasına çarptırdı. Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bir önceki celsesine sanıkların savcılık mütalaasına karşı savunmaları alındı.

TEHDİT GİBİ SON SÖZLER

Bugünkü celsede sanıklara son sözleri soruldu. Sanıklardan birçoğu adil yargılanamadıklarını ileri sürerek, “Asıl mahkeme olan Mahkeme-i Kübra’da görüşürüz” dedi. Sanıklardan Osman Kemal Küçük son sözünde, “Benim vicdanım rahat, yatağımda rahat uyuyabiliyorum.

Yattığında rahat uyuyamayanlar düşünsün. İlla bir karar vereceksiniz. Vereceğiniz karar asla bir son değil. Bu karar bir başlangıçtır. Bundan sonra herkes beklesin ve görsün”dedi.

MAHKEME KARARINI AÇIKLADI

Son sözlerin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, 13 sanığa ‘Anayasayı ihlal’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Heyet, TÜRKSAT personelleri Ahmet Özsoy ile Ali Karslı’nın şehit edilmesi nedeniyle asker 8 sanığa ayrıca 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verilmesini kararlaştırdı.

Mahkeme, asker 8 sanığa müştekilerin sayısına göre, “Öldürmeye teşebbüsten’ suçunda 333’er yıl, ‘Kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak’ suçundan 540’ar yıl, ‘yağma’ suçundan 580’er yıl, ‘mala zarar verme’ suçundan 6’şar yıl ve ‘kamu malına zarar verme’ suçundan, 4 yıl 6’şar ay hapis cezası verilmesini kararlaştırdı. Böylece asker 8 sanığa toplam 3’er kez ağırlaştırılmış müebbet ve bin 463 yıl 6’şar ay hapis cezası verildi.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Barzani’ye son darbeyi Türkiye vuracak! TÜRKIYE 'nin bu hamlesi bu sefer Amerika 'yı çok kötü kudurtacak Musul ve Kerkük'ü Alacağız!! Cerablus'tan Sonra Hedef MUSUL ve KERKÜK!! TÜRK BAYRAĞI AÇIP ERMENİLERİ DELİRTEN ARNAVUTLAR. ADAMSINIZ